enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

YouTube’dan oyunculara dayanak

Oyun piyasasının her geçen yıl çeşitlenerek büyümesi, tahminen de en çok YouTube üzerinden paylaşılan içeriklerle kendini muhakkak ediyor. Bu yıl …

YouTube’dan oyunculara dayanak
30.10.2021 10:07
0
A+
A-

Oyun piyasasının her geçen yıl çeşitlenerek büyümesi, tahminen de en çok YouTube üzerinden paylaşılan içeriklerle kendini muhakkak ediyor. Bu yıl oyun ve oyunla ilgili içeriklerin toplamda 800 milyardan fazla izlenme sayısı olduğunu, 90 milyon saat canlı yayın görüntülendiğini ve 250 milyondan fazla paylaşım yapıldığını açıklayan YouTube, yakın gelecekte bu alanda kendini geliştirmek için yeni adımlar atacağını duyurdu.

YouTube’un oyun içeriklerinden sorumlu olan Ryan Wyatt, “YouTube Gaming olarak platformda bu alanda içerik üreten kullanıcıların oyun geliştiricileri için gelecek 5 yılda hiç olmadığı kadar değerli bir hale geleceğinin farkındayız.” açıklamasında bulundu.

Dr Lupo ve TimTheTatMan üzere oyun içeriği yaratan YouTuberları desteklemek için yatırımlarda bulunacaklarını açıklayan Wyatt, espor aktifliklerine de dayanak olacaklarını belirtti. Minecraft Championships Pride 2021 üzere etkinliklere takviye olmanın yanı sıra 100 milyon dolar kıymetindeki YouTube Shorts Fonlarını da devam ettirme niyetinde olduklarını tabir etti. Wyatt, bu istikamette atılan adımlarla platformun oyun alanında daha da büyüme kaydedeceğini planladıklarını söyledi.

Bunlara ek olarak YouTube’a eklenecek yeni araçlarla başta ‘canlı’ içeriklerin daha fazla kullanıcıya ulaşması, içerikler üzerinden para kazanma yollarını arttırılması ve sohbet özelliğinin geliştirilmesi hedefleniyor. Bilindiği üzere Twitch, YouTube’un bu alanda en büyük rakiplerinden birisi. Lakin Dr Lupo ve TimTheTatMan üzere ünlü Twitch yayıncılarının YouTube’a dahil olmasıyla birlikte platforma eklenecek yeni araçlarla YouTube daha fazla kullanıcıyı kendisine çekmeyi başarabilir.

Web Tekno

ETİKETLER: , ,