enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yannick Bolasie: Kasımpaşa maçını kazanıp önümüze bakmamız gerekiyor

32 yaşındaki kanat oyuncusu Yanncik Bolasie, açıklamalarda bulundu. Rize’ye gelirken rastgele bir ekiple birlikte kamp yapmadığımı, tek başına …

Yannick Bolasie: Kasımpaşa maçını kazanıp önümüze bakmamız gerekiyor
24.10.2021 18:06
0
A+
A-

32 yaşındaki kanat oyuncusu Yanncik Bolasie, açıklamalarda bulundu. Rize’ye gelirken rastgele bir ekiple birlikte kamp yapmadığımı, tek başına çalıştığını söyleyen Bolasie, “Eğer bu biçimde değerlendirirseniz yani tek başıma çalışmalar yaparak buraya geldiğimde direkt maçlara başladığım biçimde değerlendirirseniz, ben şu ana kadarki performansımı çok âlâ olarak değerlendirebilirim. Maksadım taraftarlarımızın beklentilerini karşılamak. Onun için her geçen gün daha fazla çalışıyorum, daha fazla elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Vakit tabi bunun belirleyicisi olacak. Ben uygununu yapmaya çalıştıkça ve işler yolunda gitgide skorlar da geldikçe taraftarın beklentisini daha fazla karşılayabileceğimi düşünüyorum” diye konuştu.

‘KARİYERİMDE EN FAZLA 3 MAÇ KAYBETMİŞTİM’

Üst üste yaşanan kayıpları pahalandıran Bolasie, “Kişisel olarak bu türlü bir başlangıç yaşamamıştım. Tabi ki üzücü hepimiz için. Mesleğimde herhalde en fazla 3 sefer üst üste mağlup olduk. Daha sonrasında bunu çevirmeyi başarmıştık. Ben burada da bu türlü bir şey yaşayacağımızı düşünüyorum. Bu durumun süreksiz olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki şanssız maçlar da oynadık. Bunu da kırabileceğimizi düşünüyorum. Şayet idmanlarda yaptıklarımızı alana yansıtabilirsek ve alana yansıttığımızda da hakemler açısından da oynanan oyun açısından da biraz daha talihimiz yaver giderse bu işi çevireceğimizi düşünüyorum” biçiminde konuştu.

‘TAM ADAPTE OLMAYA ÇALIŞIYORUM’

Gruba adapte olmak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyleyen Bolasie, “Ailem şimdi gelmedi, onların gelmesini bekliyorum. O yüzden tam olarak adapte olduğumu söyleyemem ancak elimden gelen her şeyi yapıyorum ve alanda da adaptasyonumu en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorum” sözlerini kullandı.

‘KAZANIP ÖNÜMÜZE BAKMAK İSTİYORUZ’

Kasımpaşa ile yapacakları maçı kıymetlendiren Bolasie, “Oynayacağımız Kasımpaşa maçı bence şu ana kadar oynadığımız maçlardan farklı bir maç olmayacak. Hepsinin bedeli tıpkı. Bizim artık bu maçı kazanıp önümüze bakmamız gerekiyor. Bahttan bahsettim biraz lakin talih her vakit daha fazla çalışanın, uğraşanın, uğraş edenin yanındadır diye düşünüyorum. Bizim bunu yapmamız lazım. Şayet bunu yaparsak bir başlangıç yapacak ve devamını da getireceğiz” formunda konuştu.

Türkiye’deki hakemleri de pahalandıran Bolasie, “Kişisel olarak hakemlerle alakalı çok fazla şey söylemek istemiyorum. Kendi açımdan ben elimden geleni yapıp neyi daha yeterli neyi daha gerçek yapabilirim onun peşindeyim. Hakemler konusunda İngiltere’de de, burada da çok bir farklı durum yok. Zira şahsî olarak bir fark göremiyorum o mevzuyla ilgili. Biraz daha talihin yanımızda olmasını bekliyorum” dedi.

Rukiye MEYVECİ-Emirhan PEHLİVAN/RİZE, (DHA)

ETİKETLER: , , ,