enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ümit Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas: A kadroya oyuncu kazandırmayı sürdüreceğiz

Ümit Ulusal Futbol Kadrosunun, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası elemelerinde 12 Ekim Salı günü Kazakistan ile deplasmanda yapacağı maç …

Ümit Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas: A kadroya oyuncu kazandırmayı sürdüreceğiz
05.10.2021 18:52
0
A+
A-

Ümit Ulusal Futbol Kadrosunun, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası elemelerinde 12 Ekim Salı günü Kazakistan ile deplasmanda yapacağı maç için TFF Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirdiği idman öncesinde teknik yönetici Tolunay Kafkas ile ulusal futbolcular Umut Güneş ve Cenk Özkaçar basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Bir binanın temelini atmaya çalışıyoruz” kelamlarıyla konuşmasına başlayan Kafkas, “Pres, ofansif geçiş ve savunma gerisine nasıl geçeceğimize çalışıyoruz. Rakibin birinci bölgesinde dripling, dönüşler ve şut üzere birçok parametrede kadro çok âlâ durumda. Daha eksiklerimiz var, bunu da tamamlamak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Ümit Ulusal Grubun bir eğitim yeri üzere düşünülmesi gerektiğinin altını çizen Kafkas, “Teknik ve taktikten çok, zihinsel gelişim… Almanya’ya transfer olan Enis üzere oyuncuların ne üzere eksiklikleri olduğu tarafında çalışmalarımız bulunuyor. Bizi memnun eden bir durum da şu, Berat, Halil, İbrahim, kaleci Altay üzere birçok kıymetli ismi A Ulusal Grup ’a verdik. Yeniden buradan birçok oyuncuyu üste vereceğim. Yeniden bir Kazakistan maçı var. Gidiş-gelişi sıkıntı olan bir deplasman lakin bunlar değerli değil. Oyunu geliştirmek için de büyük bir fırsat. Bu bağlamda çalışmaya devam edeceğiz.” halinde konuştu.

A Ulusal Takım’daki teknik yönetici değişikliğini de pahalandıran Tolunay Kafkas şöyle konuştu:

“Daha evvel Şenol hocayla entegre biçimde çalışıyorduk. Artık Stefan Kuntz’la fikir alışverişi yaptık. Almanya 21 Yaş Altı Takımı’nı çalıştırması ve buraya bakış açısı bizim için olumlu. Bu bizim için kıymetli. Bizim kimi sorunlarımız var, bunlardan çok bahsetmek istemiyorum lakin bunun altını çizmek istiyorum, Türkiye’de genç oyuncu gelişimi çok külfetli durumda. 21 yaş altındaki oyuncular ligde mühlet almadığı için buralarda kasvet yaşıyoruz. Burayı gelişim yeri olarak görmek çok değerli. Yeni bir küme, çok uygun bir küme lakin bir sonraki küme daha yeterli olacak. Almanya’dan da birkaç kıymetli oyuncuyla ilgili çalışmalarımız var. Bilhassa bir adediyle ilgili. Umarım son anda bir aksilik olmaz ve onu da yanımıza almak istiyoruz.”

Ümit Ulusal futbolcu Cenk Özkaçar: “Böyle devam edeceğini düşünmüyoruz, bunu düzelteceğiz”

Özkaçar, kümelere güzel başlangıç yapamadıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Böyle devam edeceğini düşünmüyoruz, bunu düzelteceğiz. İdmandaki her şeyi alana en güzel halde yansıtmanın planlamasını yapıyoruz. Şanssız sonuçlar aldık. Aslında yeterli çalıştık, alanda yeterli işler yaptık fakat yalnızca sonuç kısmında düzgün olamadık. Deplasmanda güç bir maç bizi bekliyor. Maçın ne kadar sıkıntı geçeceğinin, sahanın ve hava durumunun nasıl olduğunun, maçın da ne kadar sert ve agresif olacağının farkındayız. Ekip birliğimiz ve arkadaşlığımız üst düzeyde. İnşallah Kazakistan deplasmanından 3 puan alıp yolumuza en güzel formda devam etmeyi planlıyoruz.”

Güneş: Düzgün sonuçlar alacağız

Umut Güneş de çok uygun bir çalışma ortamına sahip olduklarını aktararak, “İki maç oyandık lakin maalesef şanssız sonuçlar aldık. Uygun oynadığımız maçlarda da beklemediğimiz sonuçlar aldık. Haftaya deplasmanda Kazakistan ile değerli bir maçımız var. Perşembe günü gideceğiz ve orada devam edeceğiz hazırlıklara. Çok düzgün çalışıyoruz ve inanıyorum ki yeterli sonuçlar alacağız.” sözlerini kullandı.

Umut, Stefan Kuntz’un A Ulusal Ekip hocası olmasının alt yaş kümeleri için avantaj olup olmadığı istikametindeki soruyu ise, “Stefan Kuntz’un kim olduğunu uygun biliyorum. Daha evvel tanışmadık fakat buradan A Ulusal Takım’a çıkmak için kim daha düzgün performans sergilerse, onu seçeceklerdir diye düşünüyorum.” halinde yanıtladı.

İSTANBUL (AA)