enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ulusal Grup’ta Stefan Kuntz dediğini yaptı

6-1’lik Hollanda yenilgisi sonrası A Ulusal Kadro ’da Şenol Güneş ile yollar ayrılırken, yerine getirilen Stefan Kutz, birinci başta önemli …

Ulusal Grup’ta Stefan Kuntz dediğini yaptı
18.11.2021 08:37
0
A+
A-

6-1’lik Hollanda yenilgisi sonrası A Ulusal Kadro ’da Şenol Güneş ile yollar ayrılırken, yerine getirilen Stefan Kutz, birinci başta önemli biçimde eleştirilmişti. Kuntz’un yeteri kadar deneyiminin olmadığını söyleyenler de oldu, ‘bu yükü kaldıramaz’ diyenler de… Lakin Alman hoca, birinci günden beri olumlu yaklaşımıyla evvel ekibin negatif havasını değiştirdi, akabinde takım tercihleriyle yeni bir sayfa açtı. Birinci maçına Norveç karşısında çıkan Kuntz, 1-1’lik beraberlik sonrası basın toplantısında “Bu kadroya inanıyorum. Kalan 3 maçta 9 puan alabiliriz ve rakiplerimizin ikramları olursa, bunları değerlendireceğiz, kaçırmayacağız” demişti.

Norveç takıldı

Son 3 maçlık senaryo, tam da Alman hocanın düşündüğü üzere işledi. Ulusallar, sırasıyla Letonya, Cebelitarık ve Karadağ’ı mağlup etti. Norveç ise Letonya ile berabere kalıp, ikinciliği kaybetti. Akabinde Hollanda’ya yenildi. Ve AyYıldızlı grubumuz, kümesi ikinci bitirip, Play-Off biletini aldı.