enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ulusal Grup’ta Kaan Ayhan ve Taylan Antalyalı tezli

A Ulusal Futbol Ekibi, Cebelitarık ile 13 Kasım’da oynayacağı FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri müsabakası için hazırlıklarını Riva’daki …

Ulusal Grup’ta Kaan Ayhan ve Taylan Antalyalı tezli
10.11.2021 17:52
0
A+
A-

A Ulusal Futbol Ekibi, Cebelitarık ile 13 Kasım’da oynayacağı FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri müsabakası için hazırlıklarını Riva’daki kampta sürdürüyor. Günün ikinci idmanı öncesinde Ay-yıldızlı grupta Kaan Ayhan ile Taylan Antalyalı açıklamalarda bulundu.

KAAN AYHAN: 2 MAÇ SONUNDA 6 PUANIN KURAL OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Dünya Şampiyonası’na katılmak istediklerini lisana getiren Kaan Ayhan, “Bu yolda değerli bir adım atmak istiyoruz. 2 maç sonunda 6 puanın koşul olduğunu biliyoruz. İnşallah elimizden geldiği kadar başarılı olacağız” dedi.

“ÖZGÜVEN KAYBI OLDU”

Stefan Kuntz ile bir müddettir birlikte çalıştıklarını kaydeden Kaan Ayhan, “Çok derinlere giremedik, ayrıntıları çalışamadık lakin Avrupa Şampiyonası’ndan ötürü bir özgüven kaybı oldu. Bunun bizi etkilememesi lazım. En kıymetlisinin maçlarda aldığımız skorlar olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

https://twitter.com/fanatikcomtr/status/1458434767288942598

“HOCA BİZİ UYGUN HAZIRLIYOR”

Cebelitarık’ta oynanan maçın beklenenden sıkıntı geçtiğinin ve bu maçın kolay geçmesini bekleyip beklemediği sorulan Kaan Ayhan, “Kaçan penaltıyla biraz kendi oyunumuzu zorlaştırdığımızı düşünüyorum, hoca bizi âlâ hazırlıyor. Art planda Karadağ maçı da var lakin bu hafta sonu 3 puanla ayrılmayı ve Karadağ’a o halde gitmeyi hedefliyoruz” biçiminde konuştu.

“HEDEFİMİZ BASKIYI ARTIRMAK OLACAK”

Çabalarda yüzde yüzüyle alanda yer aldığını vurgulayan Kaan Ayhan, “O yüzden en değerlisi rakip ismi yahut büyüklüğü değil. Baskıyı artırarak 3 puan koşul ve mümkün olduğunda gol kaydetmemiz kaide. Yalnızca kendi performansınız değil lakin baskıyı artırmak için kendimize bakmamız lazım. Bu maçlardan 6 puanla ayrılmalıyız. Gayemiz baskıyı artırmak olacak” sözlerini kullandı.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUM VE UMARIM BU DURUM DEĞİŞİR”

Sassuolo’da çok fazla forma bahtı bulamaması sorulan Kaan Ayhan, “Bir yandan mutsuzluk var, o ekipte oynamayı hak ettiğimi düşünüyorum o yüzden mutsuzdum. Hocam da kulüp de bu durumu biliyor. Ben çalışmaya devam ediyorum ve umarım bu durum değişir. Güzeli neyse o olsun” dedi.

https://twitter.com/fanatikcomtr/status/1458440345889517579

TAYLAN ANTALYALI: KIYMETLİ OLAN ULUSAL KADRONUN BAŞARISI

Kaan Ayhan’ın doğum gününü kutlayan Taylan Antalyalı, kendisine sağlıklı bir hayat diledi. Taylan, Ulu lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’üncü yılı vesileyle ise bugünün çok değerli olduğunu, hasret ve hürmetle andığını kaydetti.

Ulusal kadroda her vakit son ana kadar uğraşın devam edeceğini tabir eden Taylan Antalyalı, “2 maçı kazanarak ve Dünya Kupası’na gitmek istiyoruz. Burada en üst seviye oyuncular var. Benim mevkiimde de çok pahalı arkadaşlarımız var. Rekabet gruba yansıyacaktır, kim oynarsa takviye olacağız. Değerli olan burada Ulusal Kadronun başarısı” dedi.

“GRUPTAN ÇIKMAK İÇİN FARKLI GALİBİYET BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Rakiplerinin savunma yapan bir grup olduğunu lisana getiren Taylan Antalyalı, “Bu maçlarda öncelikle rakibi ciddiye almamız lazım. Kümeden çıkmak için farklı galibiyet bizim için çok değerli. Rakip kim olursa bu halde düşünmemiz lazım” biçiminde konuştu.

“GERÇEKTEN ÇOK FARKLI ORTAMIMIZ VAR”

Taylan son olarak Stefan Kuntz’un futbolcuların telefonlarıyla ilgilenmesini aza indirmesi hakkında ise, “Kural demeyelim de daha fazla vakit geçirmemiz için alınan tedbirler üzere. Daha fazla birlikteyiz bu da değerli. Herkes farklı gruplardan geliyor. Sahiden çok farklı ortamımız var. Burada birlikte olmaktan memnunuz. Telefonlarla ilgilenmiyoruz, sohbet muhabbet ediyoruz” sözlerini kullandı.