enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ulusal atlet Sinem Pekder düğününü yapıp kampa döndü

Türkiye Artistik Buz Pateni Ulusal Kadrosu’nun ortalarında Sinem Pekder’in de bulunduğu 7 atleti, Çin’de düzenlenecek Pekin Kış Olimpiyatları …

Ulusal atlet Sinem Pekder düğününü yapıp kampa döndü
19.09.2021 00:20
0
A+
A-

Türkiye Artistik Buz Pateni Ulusal Kadrosu’nun ortalarında Sinem Pekder’in de bulunduğu 7 atleti, Çin’de düzenlenecek Pekin Kış Olimpiyatları öncesi 21-25 Eylül’de Almanya’daki kota yarışları için 8 Eylül’de Samsun’da hazırlık kampına girdi.

Kampta idmanlarını sürdüren ulusal grubun başarılı sportmeni Sinem, evvelden planlanması nedeniyle müsaade alarak 10 Eylül’de Ankara’daki düğününe katıldı.

Düğünün akabinde balayına gitmeyen ulusal atlet, idmanlarını aksatmamak için tekrar Samsun’a gelerek 13 Eylül’de kampa katıldı.

Ulusal atlet Sinem Pekder, AA muhabirine, 20 yıldır buz patenti sporunu yaptığını söyledi.

Buz sporlarıyla, Kocaeli’nde ailesiyle 6 yaşında yaşadığı 1999 zelzelesi sonrasında inançlı diye sığındığı salonda tanıştığını anlatan Sinem, “Depremin olumsuz tesirlerinden kurtulmak için aktivite emelli bu spora başladım. Sarsıntıdan sonra girdiğim buz pateni salonundan bir daha çıkamadım. Vaktimin birden fazla bu sporla uğraşmakla geçiyor.” dedi.

Sinem Pekder, elektrik elektronik mühendisi olan eşi Berk Pekder ile Ankara’da düğün yapmaya karar verdiklerini belirterek, “Kota yarışlarına Ankara’da hazırlanacaktık lakin salonun bakıma alınması üzerine kamp programı değişti. Ulusal ekip kafilesi olarak Samsun’a geldik. Bu nedenle kamptan birkaç gün müsaade alarak düğün yapmaya gittim. Düğünün çabucak akabinde tekrar kampa katıldım. Bir hafta sonra ise olimpiyat vizesi almak için Almanya’da yarışa gideceğim.” tabirini kullandı.

Eşinin en büyük destekçisi olduğuna işaret eden ulusal atlet, “Düğünden sonra onu bıraktım konutta. O konuklarla ilgilendi, ben kampa geldim. Balayına gidemiyoruz. Eşime düğün armağanı olarak kış olimpiyatları kotasını götürmek istiyorum.” diye konuştu.

Ulusal grup antrenörü Umur Taşdelen ise Sinem’in düğününü çok evvelden planladığını, düğünün akabinde tekrar çalışmalara katıldığını vurgulayarak, “Sinem şiddetli bir süreç yaşadı lakin motive halde idmanlara yine katıldı. İnşallah olimpiyat vizesini de alacak.” dedi.

ETİKETLER: , , ,