enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ufuk Sarıca: Ayaklarımız yere basmalı

Şampiyonlar Ligi’ne çok düzgün bir başlangıç yaptıklarını, kümede çok kıymetli transferler yapan önemli bir rakip Hapoel Jerusalem’i yenmenin …

Ufuk Sarıca: Ayaklarımız yere basmalı
08.10.2021 16:22
0
A+
A-

Şampiyonlar Ligi’ne çok düzgün bir başlangıç yaptıklarını, kümede çok kıymetli transferler yapan önemli bir rakip Hapoel Jerusalem’i yenmenin kıymetli bir iş olduğunun altını çizen Sarıca, “Seyir zevki yüksek, iniş ve çıkışların yaşandığı bir müsabaka oldu ve sonunda vazgeçmeden kazanmasını bildik. Tabi ki son saniyede Bonzie Colson’un atışı çok değerliydi. Bonzie’nin buradaki marifeti fevkaladeydi lakin oraya kadar da bütün grup olarak maçı bırakmadan galibiyete olan inancımız müthişti” dedi.

“SEZON BAŞINDA PES ETMEYEN BİR KADRO OLACAĞIMIZI SÖYLEMİŞTİK”

Deneyimli çalıştırıcı, “Belki ekran başında maçı izleyen basketbol severlerimiz son 30 saniyede televizyonu kapamıştı. Basketbolun içinde bunlar var, biz dönem başında pes etmeyen bir ekip olacağımızı söylemiştik ve bu da onu evraklar bir galibiyet oldu. Zati son 2 yıldır daima böyleydik. Bu karakterimizi kadro olarak devam ettirmemiz çok değerliydi. Güç bir gruptayız ve bu yüzden bu galibiyetin kıymeti bir epey fazla. Bu galibiyetler taraftarlarımızın beklentisini arttırıyor bu pek doğal lakin şampiyonluk konuşmak için şimdi çok erken, evvel bu küme evrelerini geçmek gerek. Dönem başında koyduğumuz Final 8 ve akabinde Final 4’e kalalım ondan sonra şampiyonlukları konuşalım. Biz bu maksatları zorlayan bir grup olacağız lakin ayaklarımız da yere basmalı” formunda konuştu.

TERCİH EDİLEN BİR KULÜP OLDUK

Son iki dönemde Tony Taylor ve Amath M’Baye’nin takımının bir modülü olarak kalıp, öbür bir ekibin rol oyuncusu olmak istemediklerini belirten Ufuk Sarıca, “Bonzie tıpkı formda bizimle ilgisi ve grubunun planlamasıyla öbür ekipte rol oyuncu olmak yerine daha kuvvetli daha sağlam formda, ileriki vakitlerde tahminen ana oyuncu olarak Euroleague’de yer almayı tercih etti. Kulübümüzün son 2 yılda gösterdiği ivme ve gaye ekip olmamızla birlikte tercih edilen bir kulüp olduk. Tıpkı formda Michael Roll da birebir sebeplerle bizi tercih etti. Bu sene Türk oyuncu takımımızda da kıymetli değişimler oldu. Bu transferleri yapabilmemizin ana sebebi maksat ekip olmak ve Pınar Karşıyaka’da yarattığımız vitrin oldu. Bizim kendi içimizde oyuncularla olan özel bağlantılarımız de çok değerli yer kaplıyor. Daima bir arada kadro halinde işin ucundan tutup hem oyuncu performansını yükseltmek hasebiyle da kadronun muvaffakiyetini yükseltmek gerek” diye konuştu.

ANADOLU EFES MAÇI GÜÇ GEÇECEK

Pazar günü deplasmanda Anadolu Efes’in rakibi olacaklarını belirten Sarıca bu maç hakkındaki görüşlerini şöyle özetledi:

“Baktığımız vakit Türkiye Ligi’nin tartışmasız en geniş ve en âlâ takımına karşı uğraş edeceğiz. Anadolu Efes tekrar Euroleague’de şampiyonluğun en büyük adayı. Sıkıntı bir maç olacak. Her vakit söylüyoruz, biz kimseden çekinmiyoruz. Lakin kazanmak için bütün maçı akıllı ve uygun oynamak gerekli. Anadolu Efes üzere bir ekibi yenmek için herkesin en üstün performansını alana yansıtması gerekiyor. Grupça âlâ durumdayız, moralliyiz sonuçta çok çetin ve sert bir maç oynayacağız. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

DHA

ETİKETLER: , , , ,