enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

UEFA Lideri Ceferin: Eminim ki İstanbul’da fantastik bir Şampiyonlar Ligi finali olacak

UEFA Lideri Aleksander Ceferin, İstanbul’un 2023’te Şampiyonlar Ligi’nin unutulmaz finallerinden birine konut sahipliği yapacağından emin …

UEFA Lideri Ceferin: Eminim ki İstanbul’da fantastik bir Şampiyonlar Ligi finali olacak
26.08.2021 14:37
0
A+
A-

UEFA Lideri Aleksander Ceferin, İstanbul’un 2023’te Şampiyonlar Ligi’nin unutulmaz finallerinden birine konut sahipliği yapacağından emin olduğunu söyledi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Ceferin, UEFA Şampiyonlar Ligi 2021-2022 dönemi küme kuralarının çekimi ve ödül merasimine İstanbul’un konut sahipliği yapmasından ötürü memnun olduklarını belirtti.

“Pandemi sebebiyle Şampiyonlar Ligi finalini ertelemek zorunda kaldığımız İstanbul’a sonunda geri gelebildiğimiz için memnunum.” diyen Ceferin, “Türkiye, futbola karşı derin sevgi besleyen pek çok esaslı ve büyük futbol kulübe sahip. Türkiye tam manasıyla bir futbol ülkesi ve eminim ki İstanbul’daki etkinlikler çok yeterli biçimde organize edilecek. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da yeniden çok değerli bir tertibin kesimi olacak.” tabirlerini kullandı.

UEFA Lideri, pandemi nedeniyle İstanbul’un Şampiyonlar Ligi finali konut sahipliğinin ertelendiğini lakin kentin 2023’te mükemmel bir finale mesken sahipliği yapmasını beklediklerini vurgulayarak, “İstanbul dünyadaki en tarihi ve hoş kentlerden birisi. Şampiyonlar Ligi finali konut sahipliğinin ertelenmesinin akabinde yaşanan hayal kırıklarından sonra burada olmak büyük bir memnunluk. İstanbul’un finale konut sahipliği yapması için bir tahlil bulduk ve bundan da çok memnunuz. Eminim ki İstanbul’da fantastik bir Şampiyonlar Ligi finali olacak.” diye konuştu.

“TFF ve biz, futbol için birebir tutkuyu paylaşıyoruz”

TFF ile her vakit güçlü ve sağlam alakalarının bulunduğuna dikkati çeken Ceferin, şunları söyledi:

“Türkiye Futbol Federasyonu ile karşılıklı anlayış çerçevesinde kusursuz bir alakamız var. Zira TFF ve biz, futbol için birebir tutkuyu paylaşıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu, ne vakit muhtaçlık duysak her vakit bize yardımcı olmaya istekli olmuştur. TFF, bu dehşetli pandemi periyodunda UEFA’nın da çok yeterli bir müttefiki oldu.”

UEFA İdare Konseyi’nde ikinci devrini geçiren Servet Yardımcı’nın UEFA’daki değerine de vurgu yapan Aleksander Ceferin, “Servet Yardımcı, UEFA İdare Heyeti için değerli ve daima güvendiğimiz bir isim. Çok bedelli ve etkin bir üyemiz. Yalnızca Türkiye için değil, Avrupa futbolunun faydası için de yorulmadan çalışıyor.” formunda konuştu.

AA