enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türkiye-Karadağ maçı son dakika gelişmeleri

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, ulusal kadronun oynadığı son resmi müsabaka olan EURO 2020’deki İsviçre maçının takımına …

Türkiye-Karadağ maçı son dakika gelişmeleri
01.09.2021 22:52
0
A+
A-

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, ulusal kadronun oynadığı son resmi müsabaka olan EURO 2020’deki İsviçre maçının takımına nazaran birinci 11’de 4 değişiklik yaptı. Güneş, Uğurcan’ın yerine Altay’a, Çağlar yerine Okay’a, İrfan Can yerine Yusuf’a ve Ozan yerine Kenan’a talih verdi. Güneş kaleyi Altay Bayındır’a emanet ederken, savunma dörtlüsünü Mert Müldür, Kaan Ayhan, Merih Demiral ve Zeki Çelik’ten oluşturdu. Savunmanın önünde Okay Yokuşlu’ya talih veren deneyimli teknik adam, onun önündeki dörtlüde ise Cengiz Ünder, Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu ve Kenan Karaman’a forma verdi. Şenol Güneş’in forvet bölgesindeki tercihi ise Burak Yılmaz oldu.

KALE ALTAY BAYINDIR’A EMANET

Şenol Güneş, Karadağ karşısında kaleci tercihini Altay Bayındır’dan yana kullandı. 27 Mayıs 2021 tarihinde Azerbaycan’a karşı oynanan hazırlık maçında A ulusal formayı birinci sefer giyen Altay Bayındır, EURO 2020’de oynanan üç müsabakada ise forma talihi bulamamıştı.

MERT MÜLDÜR SOL BEK

Şenol Güneş, sol bek tercihini ise Mert Müldür’den yana yaptı. Aday takımda sol bek orjinli tek oyuncu olan Umut Meraş’ın sakatlığından ötürü takımdan çıkarılmasının akabinde deneyimli teknik adam bu bölgede Mert Müldür’e baht verdi. 22 yaşındaki oyuncu, A Ulusal Grup ’ın EURO 2020’de oynadığı son maç olan İsviçre müsabakasında da müsabakaya birinci 11’de başlamıştı.

2 OYUNCU BU DÖNEM BİRİNCİ KERE BİR RESMİ MAÇA ÇIKTI

A Ulusal Futbol Takımı’nın Karadağ maçı birinci 11’de yer alan 2 oyuncu, bu dönem birinci sefer bir resmi maça çıktı. Şenol Güneş’in sol bekte forma verdiği Mert Müldür ile savunmanın önünde talih verdiği Okay Yokuşlu, bu dönem birinci sefer resmi bir maçta alana çıktı. Mert Müldür, Sassuolo’da; Okay Yokuşlu ise Celta Vigo’da bu dönem forma giyemedi.

KARADAĞ’DAN 2 DEĞİŞİKLİK

Karadağ Teknik Yöneticisi Miodrag Radulovic, kadrosunun oynadığı son resmi uğraş olan Norveç müsabakasına nazaran takımda 2 değişiklik yaparak Türkiye karşısına çıktı. Radulovic, Lagator’un yerine Vesovic’e talih verirken, forvet bölgesinde deneyimli oyuncu Stevan Jovetic’in yerine ise Drasko Bozovic’e birinci 11’de yer verdi. Karadağ, Türkiye karşısına şu birinci 11 ile çıktı: Mijatovic, Vesovic, Savic, Vujacic, Tomasevic, Marusic, Kosovic, Scekic, Haksabanovic, Bozovic, Djurdjevic.