enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türkiye Basketbol Federasyonu koronavirüs protokolünü yeniledi

Türkiye Basketbol Federasyonu maçların ertelenmesine neden olan koronavirüs için protokol değişikliğine gitti. Buna göre maçın başlangıç saatine …

Türkiye Basketbol Federasyonu koronavirüs protokolünü yeniledi
13.01.2022 21:36
0
A+
A-

Türkiye Basketbol Federasyonu maçların ertelenmesine neden olan koronavirüs için protokol değişikliğine gitti. Buna göre maçın başlangıç saatine 48 saatten az kalan durumlarda takımda pozitif vakaya rastlanması halinde, aşı takvimini tamamlamamış kişilere antigen testi uygulanacak.

Protokolde değişiklikler

Basketbol federasyonunun güncellediği koronavirüs protokolünde öncelikle takım doktoru, doktorun bulunmadığı durumlarda da yetkili kişi müsabakaya çıkacakların negatif olduğunu gösterir imzalı ve onaylı belgeyi maç başlamadan müsabaka temsilcisine vermekle yükümlü olacak. Kovid-19 teşhisi konan kişi, izolasyon süresi 7 gün olmasına rağmen 5. veya 6. gün alınacak negatif PCR testi neticesinde izolasyon süresini tamamlayarak antrenman ve müsabakalara katılabilecek.

Taraftarlar için yeni uygulama

Yeni protokolde taraftarlar içinde değişikliğe gidildi. Buna göre, aşı takviminin tamamlanmasını takiben veya Kovid-19 PCR pozitif tanısı artı bir doz aşı sonrası 180 günü doldurmuş kişilerin kombine veya bilet alarak karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekecek.