enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi’nde Stefan Kuntz’dan Ozan Tufan’ın yerine Orkun Kökçü tercihi

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi sekizinci maçında Letonya’ya konuk olan A Ulusal Futbol Takımı’nda teknik yönetici Stefan Kuntz …

Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi’nde Stefan Kuntz’dan Ozan Tufan’ın yerine Orkun Kökçü tercihi
12.10.2021 09:37
0
A+
A-

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi sekizinci maçında Letonya’ya konuk olan A Ulusal Futbol Takımı’nda teknik yönetici Stefan Kuntz, kümede son oynanan Norveç müsabakasına nazaran birinci 11’de biri zarurî 2 değişiklik yaptı. Kuntz, Norveç maçında birinci 11’de yer alan Serdar Aziz ve Ozan Tufan’ın yerine Çağlar Söyüncü ve Orkun Kökçü’ye birinci 11’de baht verdi. Serdar Aziz, Norveç maçında yaşadığı sakatlığın akabinde aday takımdan çıkarılmıştı. Kart cezası sona eren Çağlar Söyüncü birinci 11’deki yerini aldı. Ozan’ın yerine ise Orkun Kökçü vazife aldı. Orkun’un performansı vasatın altında kalırken Alman teknik adam genç futbolcuyu 65. dakikada kenara aldı.

Taylan takımda yok

Ulusal grupta Sinan Bolat, Altay Bayındır, Ozan Tufan, Berkan Kutlu, Halil Dervişoğlu, Yusuf Yazıcı, Rıdvan Yılmaz, Ozan Kabak, Mert Müldür, Serdar Dursun, Abdülkadir Ömür ve Kaan Ayhan ise yedekler ortasında yer aldı. Taylan Antalyalı ise maç takımında kendisine yer bulamadı.