enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türk Telekom hem Muhteşem Ligi hem de ULEB Avrupa Kupası’nda başarılı olmayı hedefliyor

Türk Telekom Spor Kulübü Basın Sözcüsü Hamdi Ateş, AA muhabirine yeni dönem çalışmalarını kıymetlendirdi. Türk Telekom Basketbol Takımı’nın …

Türk Telekom hem Muhteşem Ligi hem de ULEB Avrupa Kupası’nda başarılı olmayı hedefliyor
18.09.2021 16:48
0
A+
A-

Türk Telekom Spor Kulübü Basın Sözcüsü Hamdi Ateş, AA muhabirine yeni dönem çalışmalarını kıymetlendirdi.

Türk Telekom Basketbol Takımı’nın, başarılı bir dönem öncesi kampı geçirdiğini söz eden Ateş, grubun Yalçın Efe Turnuvası’nda gösterdiği gayretten mutlu olduklarını belirtti.

Dönem öncesinde ligin kıymetli kadrolarıyla karşılaştıklarını söyleyen Ateş, “Bu dönem ULEB Avrupa Kupası ve ING Basketbol Muhteşem Ligi’nde uğraş edeceğiz. Başşehir Ankara’yı bu dönem Harika Lig ’de temsil eden tek grup olarak başarılı sonuçlar almak istiyoruz. Hem ligde hem Avrupa’da kupa kazanmak için maçlara çıkacağız.” sözlerini kullandı.

“Takımlar için Ankara deplasmanı şiddetli olacak”

Ateş, yeni dönem transferlerinin ligi bilen deneyimli isimlerden oluştuğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Türk Telekom altyapısından çıkan Can Uğur Öğüt, Türk basketbolunun son devirde yetiştirdiği kıymetli oyunculardan Dorukhan Engindeniz ve Berk Demir’i takımımıza kattık. Basketbol Harika Ligi’ni bilen, ligimizde oynamış ve tıpkı vakitte Avrupa deneyimi olan yabancı oyuncularla da mukavele imzaladık. Kadro ahenginden mutluyuz ve yetenekli bir takım kurduk. Ekipler için Ankara deplasmanı kuvvetli olacak.”

Türk Telekom’un geçtiğimiz dönem altyapıda yeni bir yapılanmaya giderek Türk basketboluna yeni oyuncular yetiştirmek için akademi modeline geçtiğini anımsatan Ateş, altyapıdan çıkan genç oyuncuların, dönem öncesi çalışmalarında gösterdikleri performansların umut verici olduğunu lisana getirdi.

Oyuncuların yeteneklerini geliştirip, onları muhakkak bir düzeye getirmek istedikleri bilgisini veren Ateş, “İlerleyen yıllarda altyapıdan daha fazla faydalanmak için de çalışma yapıyoruz. Genç oyuncuların üzerine titriyoruz. Onların beslenmesinden, eğitimlerine kadar takip ederek gelişimlerini tamamlamalarını sağlıyoruz.” dedi.

“Yalçın Efe, Ankara basketbolu için kıymetli bir değerdir”

Türk Telekom Spor Kulübü Basın Sözcüsü Ateş, dönem öncesi çalışmalarını Yalçın Efe Basketbol Turnuvası’yla tamamladıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Yalçın Efe, uzun yıllar Türk basketboluna hizmet etti. Yalçın Efe hem Türk Telekom için hem de Türk basketbolu için unutulmayacak bir bedeldir. Ulusal basketbol hakemimiz olarak yıllarca Türk basketboluna emek vermiştir. Hakemlik mesleği sonrasında idari menajer olarak uzun yıllar Türk Telekom ailesinin bir modülü olmuştur. Birebir vakitte Ankara Vilayet Basketbol Temsilcisi olarak da son anına kadar basketbolun içinde yer almış, genç nesillere basketbolu sevdirme gayesini daima içinde taşımıştır. Bu vesileyle gerçekleştirdiğimiz turnuvamızı uzun yıllar devam ettirerek Yalçın Efe isminin unutulmamasını sağlayacağız.”