enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

TTF Lideri Bayram Yalçınkaya: Vitrinlere, kürsüye oynayan bir branş haline gelmeyi umut ediyoruz

Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) Lideri Bayram Yalçınkaya, AA muhabirine triatlonda beklenen noktada olmadıklarını söyledi. Fakat son 3-4 yılda …

TTF Lideri Bayram Yalçınkaya: Vitrinlere, kürsüye oynayan bir branş haline gelmeyi umut ediyoruz
13.10.2021 19:07
0
A+
A-

Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) Lideri Bayram Yalçınkaya, AA muhabirine triatlonda beklenen noktada olmadıklarını söyledi. Fakat son 3-4 yılda triatlonun her alanında önemli bir muvaffakiyet gösterdiklerini anlatan Yalçınkaya, “Bunun nedeni de daha fazla kente ulaştık ve toplumsal ağlarımızı düzgün kullandık. Altyapılara yönelik projeler ve Türkçe yayınlar yaptık. Eğitime önemli yatırımlar yaptık. Bilhassa salgın sürecinde en etkin federasyonlardan biriydik. Şu anda yıldızlarda, gençlerde, seçme finallerindeki yarışlarda, barajı geçemediğimiz, finale kalamadığımız yarışlarda artık finallere kalır olduk. Bunun seçkin kategoriye yansıması olacak fakat biraz vakit alacak.” tabirlerini kullandı.

Eğitimin sonuçlarının uzun vadede görüleceğini lisana getiren Yalçınkaya, 2024, 2028 ve 2032 için de özel projelerinin olduğunu kaydetti.

Yalçınkaya, bunlardan birinin de “Uzun Periyotlu Sportmen Gelişim Projesi” olduğunu vurgulayarak, “Şu anda 6-13 yaş eğitim modeli çalışmasını yürütüyoruz. Her geçen gün gelişiyoruz. Avrupa’da lisanslı sportmen sayısı bakımından ikinci federasyonuz. Türkiye’de de bizlerin 2024’de birinci 10 federasyon içine gireceğimize inancımız tam.” diye konuştu.

Yalçınkaya, triatlonun 7’den 77’ye her yaşın yapabileceği bir branş olduğunun altını çizerek, daha çok yayılarak daha çok beşere ulaşmaları gerektiğini vurguladı.

Federasyonun öncelikli konusunun eğitim olduğuna dikkati çeken Yalçınkaya, “Hedefimiz 10 binin üzerinde lisanslı atlete ulaşmak. Olimpiyatlarda, dünya ve Avrupa şampiyonalarında vitrinlere, kürsüye oynayan bir branş haline gelmeyi umut ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Triatlonun iktisada ve turizme gelir manasında katkısının unutulmaması gerektiğini tabir eden Yalçınkaya, bu sporun bisiklet, yüzme, koşu dalını içinde barındırdığı için daha geniş bir kitleye hitap ettiğini kelamlarına ekledi.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.