enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Trabzonspor’da Tüzük Tadil Komite Başkanlığına Mahmut Ören getirildi

“Bu ulvi vazifesi bana layık gören en başta Divan Başkanlık Konseyi Başkanlığı, İdare Konseyi Başkanlığı, başka şura başkanlıkları ve tüm konsey …

Trabzonspor’da Tüzük Tadil Komite Başkanlığına Mahmut Ören getirildi
19.07.2021 12:07
0
A+
A-

“Bu ulvi vazifesi bana layık gören en başta Divan Başkanlık Konseyi Başkanlığı, İdare Konseyi Başkanlığı, başka şura başkanlıkları ve tüm konsey üyelerine başka farklı teşekkür ederim.” sözünü kullanan Ören, şöyle devam etti:

“Bilindiği üzere üye topluluğunun ana kontratı olarak nitelendirilen tüzükler, dünyanın süratle değişmesi sonucunda, yeni gereksinimleri ortaya çıkartıyor. Bunun için yaşayan bir canlı misali tüzüğün de değişime ve gelişime uyarlanma ihtiyacı doğuyor. Mevcut tüzüğün tekrar günümüzün gerçeklerine uygun hale getirilmesi, Şahsî Dataları Müdafaa Kanunuyla çelişip karmaşaya neden olan uygulamaların önüne geçilmesi, teknolojik gelişmelere uyarlanması üzere hususlar kıymetlendirilerek tekrar düzenlenmesi gerekmektedir.”

Ören, tüzüğe herkesin sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, “Sadece maksatları bir olanlar tamamlayıcı bir topluluk oluşturursa lakin bir takım ruhu ortaya çıkar ve kulüp bu ruh ile başarılı olur kanısından hareketle, ‘Tüzük, Trabzonspor ’un tüzüğüdür, daima birlikte sahip çıkmalıyız. Trabzonspor’un haklarını korumalıyız. O yüzden kimse çıkıp ’Ben devre dışı bırakıldım, küstüm, yokum.’ dememeli, ’Trabzonspor’un menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapmaya mecburum.’ demeli. Bu yüzden topluluğumuzdan ve üyelerimizden çalışmalara katkı sağlanması açısından görüş ve tekliflerinizi kıymetle bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Büyük toplulukların, esaslı kulüplerin işleyişinin onlarca yıllık geleneklere, yaşanmışlıklara, dokümanlara, tecrübelere ve belleklere nazaran düzenlendiğine dikkati çeken Ören, şunları kaydetti:

“Hafıza tarihtir, ’Tüzükler bulunulması gereken kurallarla tanzim edilmiş, sistematik hususlar halinde düzenlenmiş yazılı ve bütünsel evrak olsalar dahi uygulamada başarılı olabilmesi için geçmişte yaşanmış sıkıntılar hatırlanmaz, yapılan yanlışlar kıymetlendirilmez ise yeniden problemler yaşanmaya devam eder.’ İşte bu durumda kurumsal hafıza muhtaçlığı doğar. Emin olun ki bu konuda yeni tüzük tadili yazılırken hiçbir düşünceye gelmeden, her üyenin görüşünün değerlendirildiği kurul toplantılarında en ince ayrıntısına kadar incelenen, eleştirilen ve düzenlenen bir tadilat süreci işletilecektir. Bu sebeplerle dernek tüzüğü üzerinde katkı sağlamak emeliyle mevcut tüzüğü pahalandıran sizlerin bildireceği görüş ve teklifler üzerinde yapılacak kıymetlendirme ve düzeltmelerimiz sonucunda tüzük taslağı tekrar topluluğumuzla paylaşılacaktır. Görüş ve tekliflerinizi en geç 2 Ağustos 2021’e kadar bildirmenizi rica eder, şimdiden tadile katkı sağlayacak herkese yürekten teşekkür eder hürmetlerimi sunarım.”

ETİKETLER: