enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı: Rize ile Trabzon ortasında köprüyü oluşturacağım

Çaykur Rizespor’da daha evvel forma giyen ve Rizeli olan Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, 29 Ekim Cuma günü Trabzonspor ile Çaykur …

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı: Rize ile Trabzon ortasında köprüyü oluşturacağım
27.10.2021 11:37
0
A+
A-

Çaykur Rizespor’da daha evvel forma giyen ve Rizeli olan Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, 29 Ekim Cuma günü Trabzonspor ile Çaykur Rizespor ortasında oynanacak müsabaka öncesi TSYD Trabzon Şubesi Mecmuası’na röportaj verdi.

FANATIK PREMIUM İLE TAHLİLE DAYALI TAHMİNLER! İNDİR, SEN DE KAZAN!

Avcı, yörenin insanlarının aslında birbirine çok yakın olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“İnsani olarak duygusal her iki tarafın insanı da. Hislerini olumlu ya da olumsuz, hiç ortası olmadan ya tabanda ya da dorukta yaşıyorlar. Dışarıdan rekabet var üzere de gözükse yakın olduklarını düşünüyorum. Kent olarak olağan ki Trabzon kentinin büyük bir kent olması kenti daha farklı kılıyor. Futbol açısından baktığımda da orada futbol oynamış, burada da teknik adamlık yapıyorum. Trabzon futbolda çok değerli işler yapmış, kent biraz daha büyük lakin yörenin insanlarının hisleri bence çok yakın birbirine. Bu yörenin insanı olarak onları çok ayırt edemiyorum.”

Avcı, hayatında iki kez İstanbul dışına çıktığını kaydederek, “Biri futbolcu olarak Rizespor’a, başkası teknik adam olarak Trabzon’a. Benim için ikisi de çok hoş. Âlâ anıların olduğu, dostlukların olduğu, samimiyetin olduğu, 30 sene önce de bugün de tıpkı hislerle bir arada olduğumuz arkadaşlıkların en hoşunu yaşatan iki kent.” biçiminde görüş belirtti.

“Rizespor’un 1. Lig’e çıkmasında, şampiyonluklarında Trabzonspor’dan transfer edilen oyuncular görüyoruz. Trabzonspor’un şampiyonluk yıllarında da Rize’den minibüslerle gelen taraftarların dayanağını biliyoruz. Tekrar bu eski günler bu eski hava nasıl yakalanabilir?” formundaki bir soru üzerine Avcı, şunları söyledi:

“Bunlara umarız biz vesile oluruz. Ben bir Rizeli olarak Trabzon’a gelirken takviye veren de vardı, gitme diyen de vardı. Ben de şu ifadeyi kullandım; ‘Ben Rize ile Trabzon ortasındaki köprüyü oluşturacağım, onun için gidiyorum.’ dedim. 72 kilometreyi daha da yakınlaştırmaya çalışıyorum. Artık artık yollar yapıldı, aralıklar kısaldı. Bence hisler da tıpkı halde. Birbirine yakın yörenin insanları, gerçekten birbirine yakın his ve kanıları var. Eskide kalmış, geçmişte kalmış şeyleri bugüne taşımanın bence hiçbir manası yok.”

“O arkadaş kümesinde fazla para yoktu, bölüşerek yiyorduk”

Avcı, Çaykur Rizespor’da forma giyerken Trabzonlu grup arkadaşlarının da bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Üst seviye bağlıydık birbirimize. Zati saha içinde çok düzgün anlaşıyorduk, saha dışında da daima beraberdik ve maddi-manevi çok şeyleri paylaşıyorduk. O vakit tesis kavramı yoktu. Mesela bu o devirde vardı. Tesisin içinde tesis mi diyeyim ona artık lojman mı diyeyim yani orada o kadar içten günlerimiz geçiyordu ki her şeyi birlikte yapıyorduk. O arkadaş gurubunda açıkçası fazla para yoktu. Ortaklaşa bir şeyler alır yahut dışarıdan yaptırıp, bölüşerek yiyorduk. Lakin çok samimi ve eğlenceli, unutulmaz günlerdi. Trabzon’da uçaktan inip, belediye otobüsüyle 1. Lig (Şimdiki ismiyle Muhteşem Lig) futbolcusu olarak Rize’ye gittiğimi hatırlıyorum. Bazen tez olunca taksi tutup gittiğim de vardır. Bu bugün olur mu, olmaz yani!”

“İlk deplasmanda trafik kazası”

Avcı, Rizespor’a transfer olduktan sonra birinci deplasman maçına giderken kaza geçirdiklerini belirterek, “Aslında olumsuz bir şey üzere gözüken lakin sonunda olumluya dönen bir kaza yapmıştık. Denizli deplasmanı birinci maçımız… Denizli deplasmanına giderken otobüs Of’ta devrildi. Biz otobüsün içerisindeyiz. O denli eşofmanlarımız falan yok. Bende kot gömlek var, onda öteki bir ceket var falan o denli gidiyoruz deplasmana. Otobüsün tekerlekleri havada sırtı yerdeydi. Herkes birbirine soruyor ‘Bir şey var mı, bir şey var mı?’ diye. Allah’a şükürler olsun kazasız belasız atlattığımız kazaydı. O hafta tehir olmuştu maçımız. Oradan sağ çıktığımız için çok şanslıydık.” sözlerini kullandı.

AA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.