enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Tour of Türkiye’de İstanbul-İstanbul etabı iptal oldu! Şampiyon Patrick Bevin…

Kenan BAŞARAN – AJANSSPOR 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 8. ve son etabı olan İstanbul-İstanbul olumsuz hava şartları nedeniyle …

Tour of Türkiye’de İstanbul-İstanbul etabı iptal oldu! Şampiyon Patrick Bevin…
17.04.2022 10:24
0
A+
A-

Kenan BAŞARAN – AJANSSPOR

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 8. ve son etabı olan İstanbul-İstanbul olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Patrick Bevin şampiyon oldu

Hava şartları nedeniyle İstanbul-İstanbul etabı iptal edildiği için dün genel klasmanda liderliğe yükselen Patrick Bevin Tour of Türkiye’nin şampiyonu oldu.

Etap iptal olabilir

Yağış nedeniyle yarış durdurulurken, Bağdat caddesinde nötralize bir şekilde bir tur atılacak, ardından, yarımada bir tur şeklinde nötralize olarak dönülecek.

Yağışın devam etmesi halinde yarışın İstanbul-İstanbul etabının iptal edilebileceği de gelen bilgiler arasında.

Yarışta Israel-Premier Tech takımından Yeni Zelandalı Patrick Bevin genel klasman liderinin taşıdığı turkuaz mayoyu giyiyor. Bevin, genel klasmanda en yakın rakibinin 20 saniye önünde yer alıyor.

Sprint liderinin taşıdığı yeşil mayo Belçika’nın Alpecin-Fenix takımından Belçikalı Jasper Philipsen’de, en iyi tırmanışçının giydiği kırmızı mayo ABD’nin Wildlife Generation Pro takımından Noah Granigan’da, Türkiye güzellikleri mayosu (Beyaz) da Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden Batuhan Özgür’de bulunuyor.