enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Tolunay Kafkas: Kazanmak için bütün argümanları kullanacağız

Ümit Ulusal Futbol Kadrosu, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu’nda 3 Eylül’de Belçika, 7 Eylül’de ise İskoçya ile Bursa’da …

Tolunay Kafkas: Kazanmak için bütün argümanları kullanacağız
31.08.2021 03:52
0
A+
A-

Ümit Ulusal Futbol Kadrosu, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu’nda 3 Eylül’de Belçika, 7 Eylül’de ise İskoçya ile Bursa’da yapacağı maçların hazırlıklarını sürdürdü. Fenerbahçe Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde dün akşam kampa giren ulusal ekip, teknik yönetici Tolunay Kafkas idaresinde günün ikinci idmanını gerçekleştirdi.

Akşam idmanından evvel basın mensuplarına açıklamada bulunan Tolunay Kafkas, Belçika ve İskoçya ile Bursa’da karşılaşacaklarını anımsatarak, “Hazırlıklarımıza dün prestijiyle başladık. Bugün de kampa gelen oyuncularımız oldu. İki oyuncumuz da bu akşam gelecek. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Son Ukrayna maçını baz alırsak hayli güzel şeyler yaptık. Özelikle oyun anlayışımız ve ideolojimizi kadroya oturtmaya çalıştık. Bir bina kurduk, bu binanın temeline pres kültürünü, ofansif geçiş ve savunma gerisine nasıl geçeriz bahisleri ile birlikte bir sürü prensiplerin altına öteki prensipleri ekleyip bu 3-4 günlük kampa sığdırmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Yapacakları maçlarda oyun olarak bir zahmet yaşamayacaklarına inandığını lisana getiren Kafkas, “Kazanmak için bütün argümanları kullanacağız. Ben ve oyuncularımız inançlıyız. Küme sıkıntı da olsa birinci amacımız bu kümeden finallere katılmak. İlerleyen günlerde aslında daima birlikte bunu değerlendireceğiz.” sözlerini kullandı.

Kafkas, son periyotta bütün grupların genç oyunculara müddet ve baht vermeye başladığını da aktararak, şunları kaydetti: “Olması gereken şey buydu esasen. Bilhassa 21 Yaş Altı Ulusal Takımı’nın kıymetini de bu vesileyle vurgulamak istiyorum. Burası bir geçiş yeri. A kadroya çıkacak oyuncular burada müddet alacak, kulüplerinde mühlet alacak ve A Mili Kadro ile kendi kadrolarında oynayacak. Bu esasen olması gereken şey. Biz ne kadar genç oyuncuya yatırım yaparsak, bu oyuncular müddet alırsa ulusal kadrolar da o kadar başarılı olur. Kulüplerimiz de o kadar başarılı olur. Çalıştığım kulüplerde de burada da birçok genç oyuncuyu oynattım. Bunlar bizim göz bebeğimiz, geleceğimiz. Onlara evvel bir şeyler vereceğiz, daha sonra isteyeceğiz. Hiçbir şey vermeden bir şey istemek gerçek değil.”

Ulusal futbolculardan Serhat Ahmetoğlu, tüm Türk milletinin Zafer Bayramı’nı kutladığını söz ederek, “Kampımız başladı. Sıkı çalışma halindeyiz. İdmanlarımız devam ediyor. Maçlara en yeterli formda hazırlanıp çıkacağız. Mutlak galibiyet için çıkacağız. Sıkı çalışıyoruz. İki maça da kazanmak için çıkacağız. Elimizden gelenin en uygununu yapacağız.” diye konuştu.

Cihan Eren Elmalı ise birinci kere Ümit Ulusal Grup takımına çağrıldığını belirterek, “Gerçekten çok hoş bir ortam var burada. Çok hoş karşılandık. İki çok kritik maç oynayacağız. Hazırız. Kadro olarak elimizden gelenin en güzelini yapacağız. Sıkıntı maçlar lakin grup olarak çok âlâ hazırlanıyoruz. Ülkemizi en âlâ formda temsil edeceğimizi düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ömer Faruk Beyaz da “Takımımız yeni toplandı. Hoş bir başlangıç oldu. Her şey düzgün gidecek. Ümidimiz iki maçı da hoş atlatarak kümede 6 puana ulaşarak önder olmak.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Ümit Ulusal Grup, idmandan evvel Türk bayrağı açarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Ulusal kadro, ısınma hareketleriyle başladığı akşam idmanında teknik ve taktik yüklü çalışmalar yaptı.