enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Stefan Kuntz: Bu galibiyet oyuncularım için çok kıymetli

Ulusal Kadro ‘ın Letonya’yı 2-1 yenmesinin akabinde Teknik Yönetici Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu. Kuntz’un açıklamaları şöyle; Onlar …

Stefan Kuntz: Bu galibiyet oyuncularım için çok kıymetli
12.10.2021 08:22
0
A+
A-

Ulusal Kadro ‘ın Letonya’yı 2-1 yenmesinin akabinde Teknik Yönetici Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu.

Kuntz’un açıklamaları şöyle;

Onlar ismine seviniyorum

Öncelikle bu bir galibiyet ve 3 puan. Bunun son dakikada atılan bir golle gelmiş olması özel kılıyor. Oyuncularımın yediğimiz golden sonra verdiği tepki için onları kutluyorum. Onlar hakkında çok yorum yapıldı. Bundan elbette etkilenirsiniz. Bu galibiyet onlar için değerli. Onlar ismine seviniyorum. Zira daha fazlasını hakediyorlar.

Ekip ruhu büyüyor

Gerçekçi olmamız lazım. 6 puana daha gereksinimimiz var. Öteki ekiplerin kaybetmesini bekleyeceğiz. Türk halkını memnun edecek bir galibiyete muhtaçlığımız vardı. Geliştirmemiz gereken taraflar var. Ancak kadroda bir şeylerin büyüdüğünü görmek mümkün. Ekip ruhu büyüyor.

Kadromun çabayı hiç bırakmamış olmasından ötürü memnunum

Devre ortasında küçük değişiklikler yaptık. 1-0’dan sonra yeniden taktik değiştirdik. Letonya’nın golünden sonra 1 saniye bile oyuncularım boyun bükmedi. Kadromun çabayı hiç bırakmamış olmasından ötürü memnunum. Türk halkıyla ekip ortasındaki münasebetin de sıcaklaşmasına sebep olacak bir galibiyet olduğunu söyleyebiliriz.

Bir şeylerin değişmesinde başlangıç olabilir

Bugünkü galibiyet bize bir şeyler öğretebilir fakat hiçbir şeyin garantisi yok. Kimi galibiyetlerin sonucunda elde edilen mental kazanımlar sizi belirli noktalarda öne çıkaktır. Bu da onlardan birisi. Oyuncularım, hiç kimsenin inanmadığı bir durumda maçı çevirebilecek kabiliyete ve inanca sahip olduklarını gösterdiler. Bu da bir şeylerin değişmesinde başlangıç olabilir.

Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının gerçek olduğunu düşünüyorum

Bugün birtakım ufak taktiksel dokunuşlar yaptık ve oyuncularımızın buna olumlu tepkiler verebildiğini gördük. Bu da bize ilerde taktiksel manada esneklik sağlayacaktır lakin bunun için de vakit gerekli. Ekiple 24 saatini geçiren ve onları bilen kişi hocadır. Alanda hoca, o hisleri hisseder ve hangi oyuncuya ne vakit baht vereceğini bilir. Şu anda bunu size somut bilgilerle açıklayamam olağan ki lakin kimin ne vakit oyuna gireceğini siz hissedersiniz. Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının yanlışsız olduğunu düşünüyorum.

Birinci maçta yaptığım değişiklikler bu kadar tesirli olmamıştı

Ben yalnızca kendi fikrimi söylüyorum lakin şunu da unutmayalım birinci maçta yaptığım değişiklikler bu kadar tesirli olmamıştı. Ben aksi istikamette düşünen bireylere de hürmet duyuyorum. Burada karşınızda da ‘Bakın benim yaptığım atılımlar müthişti’ diyerek durmuyorum. Letonya’nın hava toplarında tesirli olduğunu biliyorduk ve tam da beklediğimiz üzere oynadılar. Bizim de geçmiş maçlarımızda kornerleri savunmakta zorlandığımız anlar oldu. Bugün çok fazla duran topa sebebiyet verdik ve bunu yapmamalıydık.

ETİKETLER: , , ,