enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Stefan Kuntz: Bu galibiyet oyucularım için çok değerli

Ulusal Ekip ‘ın Letonya’yı 2-1 yenmesinin akabinde Teknik Yönetici Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu. Kuntz’un açıklamaları şöyle; Onlar …

Stefan Kuntz: Bu galibiyet oyucularım için çok değerli
12.10.2021 00:52
0
A+
A-

Ulusal Ekip ‘ın Letonya’yı 2-1 yenmesinin akabinde Teknik Yönetici Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu.

Kuntz’un açıklamaları şöyle;

Onlar ismine seviniyorum

Öncelikle bu bir galibiyet ve 3 puan. Bunun son dakikada atılan bir golle gelmiş olması özel kılıyor. Oyuncularımın yediğimiz golden sonra verdiği tepki için onları kutluyorum. Onlar hakkında çok yorum yapıldı. Bundan elbette etkilenirsiniz. Bu galibiyet onlar için kıymetli. Onlar ismine seviniyorum. Zira daha fazlasını hakediyorlar.

Kadro ruhu büyüyor

Gerçekçi olmamız lazım. 6 puana daha muhtaçlığımız var. Öbür ekiplerin kaybetmesini bekleyeceğiz. Türk halkını memnun edecek bir galibiyete gereksinimimiz vardı. Geliştirmemiz gereken taraflar var. Lakin ekipte bir şeylerin büyüdüğünü görmek mümkün. Ekip ruhu büyüyor.

Kadromun çabayı hiç bırakmamış olmasından ötürü memnunum

Devre ortasında küçük değişiklikler yaptık. 1-0’dan sonra yeniden taktik değiştirdik. Letonya’nın golünden sonra 1 saniye bile oyuncularım boyun bükmedi. Ekibimin çabayı hiç bırakmamış olmasından ötürü memnunum. Türk halkıyla ekip ortasındaki münasebetin de sıcaklaşmasına sebep olacak bir galibiyet olduğunu söyleyebiliriz.

Bir şeylerin değişmesinde başlangıç olabilir

Bugünkü galibiyet bize bir şeyler öğretebilir ancak hiçbir şeyin garantisi yok. Birtakım galibiyetlerin sonucunda elde edilen mental kazanımlar sizi aşikâr noktalarda öne çıkaktır. Bu da onlardan birisi. Oyuncularım, hiç kimsenin inanmadığı bir durumda maçı çevirebilecek kabiliyete ve inanca sahip olduklarını gösterdiler. Bu da bir şeylerin değişmesinde başlangıç olabilir.

Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının yanlışsız olduğunu düşünüyorum

Bugün kimi ufak taktiksel dokunuşlar yaptık ve oyuncularımızın buna olumlu tepkiler verebildiğini gördük. Bu da bize ilerde taktiksel manada esneklik sağlayacaktır fakat bunun için de vakit gerekli. Kadroyla 24 saatini geçiren ve onları bilen kişi hocadır. Alanda hoca, o hisleri hisseder ve hangi oyuncuya ne vakit talih vereceğini bilir. Şu anda bunu size somut bilgilerle açıklayamam doğal ki ancak kimin ne vakit oyuna gireceğini siz hissedersiniz. Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının yanlışsız olduğunu düşünüyorum.

Birinci maçta yaptığım değişiklikler bu kadar tesirli olmamıştı

Ben yalnızca kendi fikrimi söylüyorum lakin şunu da unutmayalım birinci maçta yaptığım değişiklikler bu kadar tesirli olmamıştı. Ben aksi istikamette düşünen şahıslara de hürmet duyuyorum. Burada karşınızda da ‘Bakın benim yaptığım atılımlar müthişti’ diyerek durmuyorum. Letonya’nın hava toplarında tesirli olduğunu biliyorduk ve tam da beklediğimiz üzere oynadılar. Bizim de geçmiş maçlarımızda kornerleri savunmakta zorlandığımız anlar oldu. Bugün çok fazla duran topa sebebiyet verdik ve bunu yapmamalıydık.

ETİKETLER: , , ,