enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Spotify en tanınan FIFA soundtrack’lerini açıkladı

Oyun dünyası yılın en büyük anlarından birini yaşıyor: Merakla beklenen FIFA 22, oyunseverlerle buluştu. Müzik ve futbol dünyası, her yeni FIFA …

Spotify en tanınan FIFA soundtrack’lerini açıkladı
01.10.2021 14:37
0
A+
A-

Oyun dünyası yılın en büyük anlarından birini yaşıyor: Merakla beklenen FIFA 22, oyunseverlerle buluştu. Müzik ve futbol dünyası, her yeni FIFA lansmanında kesişiyor. O denli ki, FIFA’nın sanatkarların ve müziklerin popülerliğini artıran dev bir platform sunmasıyla birlikte, her yeni FIFA oyunu dünyanın her yerinden sanatkarların en büyük hitlerinden, gelecek vaat eden modüllere kadar birçok farklı şarkıyı içeren soundtrack’ler ortaya koyuyor. Tıpkı FIFA soundtrack’inde yer aldıktan sonra patlayan iki müzik Glass Animals’tan Heat Wave ve Jungle’dan Busy Earnin’ üzere.

Bugün, FIFA 22’nin pazara sunulmasıyla birlikte Spotify, oyunun 1997’deki birinci çıkışından bu yana tüm FIFA soundtrack’leri ile ilgili streaming bilgilerini inceledi. Dünya genelinde tüm vakitlerin en çok dinlenen FIFA müziği FIFA 2015 soundtrack’i içinde yer alan Avicii’den The Nights olurken, Türkiye’de ise 2015’ten beri en çok dinlenen FIFA soundtrack müziği maNga’dan Bir Bayan Çizeceksin olarak öne çıktı.

Bu yılın FIFA 22 soundtrack’inde bugüne kadarki en tanınan müzik ise hem dünyada hem Türkiye’de SEB’den seaside_demo oldu. Dünya genelinde FIFA 22 VOLTA FOOTBALL SOUNDTRACK içindeki en tanınan müzik ise İngiltereli sanatkarlar AJ Tracy ve Mabel’den West Cilt oldu.

Değişik bir bilgi daha: Birinci Spotify Singles kaydı olan, İsveçli ve Norveçli sanatkarlar Jelassi ve Musti’nin Fuego (feat. GABIFUEGO) [Spotify Studio 100 Recording] isimli müzikleri da FIFA 22 soundtrack’inde yer aldı. Loyle Carner’den Yesterday ve girl in red’ten Apartment 402 de dahil olmak üzere pek çok sanatçı kendi FIFA seyahatlerine oyunun bu son versiyonunda başlıyor.

Spotify birebir vakitte oyunun geçmiş listelerine göz atıp hangi müziklerin dinleyiciler için vakit aşımına uğramadığını inceledi. Imagine Dragons ve Billie Eilish üzere tüm vakitlerin Top 5 FIFA kesimleri ortasında müzikleri bulunan birtakım sanatkarların oyun tutkunlarıyla çok uygun bir bağ kurduğu söylenebilir.

Oyunun soundtrack’lerinde tüm vakitlerin dünya genelinde en çok dinlenen TOP 5 FIFA müziği:

1. Avicii – The Nights (FIFA 15)

2. Glass Animals – Heat Waves (FIFA 21)

3. Billie Eilish – you should see me in a crown (FIFA 19)

4. Imagine Dragons – On Top Of The World (FIFA 13)

5. KALEO – Way down We Go (FIFA 16)

Oyunun soundtrack’lerinde 2015’ten beri Türkiye’de en çok dinlenen TOP 5 FIFA müziği:

1. Bir Bayan Çizeceksin – maNga (FIFA 2016)

2. KALEO – Way down We Go (FIFA 16)

3. Billie Eilish – you should see me in a crown (FIFA 19)

4. Genius – Diplo, LSD, Labrinth, Sia (FIFA 19)

5. Love Me Again – John Newman (FIFA 2014)