enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Son dakika haberi! Fenerbahçe’de Pereira’nın taktiği belirli oldu

Fenerbahçe ’nin yeni dönemde 3-4-3 formatıyla oynamasına karar veren teknik yönetici Vitor Pereira, öğrencilerini bu taktiğe ağırlaştırdı …

Son dakika haberi! Fenerbahçe’de Pereira’nın taktiği belirli oldu
25.07.2021 09:37
0
A+
A-

Fenerbahçe ’nin yeni dönemde 3-4-3 formatıyla oynamasına karar veren teknik yönetici Vitor Pereira, öğrencilerini bu taktiğe ağırlaştırdı.

Vazifesi kabul etmeden evvel grubu tahlil eden Pereira, Lider Ali Koç’a bir rapor sunmadan evvel gruptaki tüm oyuncuların özelliklerini çıkardı. Ligi de tanıyan Portekizli, ekibindeki oyuncuların da profiline nazaran en uygun taktiği belirlemeye çalıştı. Bu çerçevede 3-4-3 sistemine karar verdi.

Portekizli teknik adam iki hazırlık maçında da bu sistem üzerinde durdu. İki devrede de farklı ekipler denedi. Genel olarak ekipten bu bahisle ilgili uygun bir geri dönüş aldı.

Diziliş ve taktik çalıştırıyor

Vitor Pereira artık bu sistemi çok daha kusursuz hale getirmek istiyor. Topuk Yaylası’ndaki birinci etap kampında idmanlarda çok fazla diziliş üzerinde durmamıştı. Artık diziliş ve taktik anlayış çalıştırıyor.

Birinci iki maçta 3-4-3 ile ilgili güzel bir imtihan veren sarı-lacivertliler şu an bu sistemi ezberliyor. Pereira, idmanlarda bu mevzuya ağırlaşmış durumda…

Gaye, birinci lig maçına kadar, hazırlık maçları ve ağır taktik idmanlar sayesinde 3-4-3 sistemini gerçek manada alanda uygulayan bir kadro yaratmak… (Milliyet)

ETİKETLER: ,