enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Son dakika GS transfer haberi! Morutan adım adım Galatasaray’a geliyor

Geçtiğimiz günlerde 10 numara konumuna 24 yaşındaki Cicaldau’yu, sağ beke de 20 yaşındaki Boey’i transfer eden Sarı- Kırmızılılar, gençleştirme …

Son dakika GS transfer haberi! Morutan adım adım Galatasaray’a geliyor
27.07.2021 09:37
0
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde 10 numara konumuna 24 yaşındaki Cicaldau’yu, sağ beke de 20 yaşındaki Boey’i transfer eden Sarı- Kırmızılılar, gençleştirme operasyonuna devam edecek üzere görünüyor. Bir müddettir Galatasaray ‘ın gündeminde olan Olimpiu Morutan konusunda değerli gelişmeler yaşanıyor. 22 yaşındaki Rumen yıldızın menaceri Vulturar, “Galatasaray’ın ve Fatih Terim’in ilgisinin olduğu gerçek. Teklifler var lakin bunları açıklayamam. Oyuncum Morutan, Galatasaray üzere büyük bir kulüpte oynamayı istiyor. Bu yaz gruptan ayrılacak fakat bu yanlışsız sayılar karşılığında olacaktır” sözlerini kullandı.

‘Bilerek berbat oynadım!’

Morutan da son kazandıkları Craiova (Cicaldau’nun eski takımı) maçının akabinde transferiyle ilgili kritik kelamlar sarf etti. 4-1 sona eren müsabakada golünü atan genç yıldız, “Daha ucuza transfer olabilmek ismine birinci iki maçta berbat oynadım! Latife yapıyorum… Galatasaray’a transfer olursam memnun olurum lakin şu an transferim için bir şey söyleyemem. Neler olacağını göreceğiz. Cicaldau’yu Galatasaray’a transferi için tebrik etmek istiyorum ve ona âlâ talihler diliyorum” diye konuştu.

‘Galatasaray’ın parası var’

Morutan’ın formasını giydiği, eski ismiyle Steaua Bükreş, sonradan değişen ismiyle FCSB’nin lideri Gigi Becali de transferle ilgili açıklamalar yaparken, “Morutan’ın kadrodaki yerini kaybetmesi beklenen görünüyor. Açıkçası onun yaptığı açıklamalara şaşırdım. Galatasaray’dan resmi bir teklif aldığımızı söyleyemem. Yalnızca Cicaldau’yu almadan evvel Darius Olaru’yu sordular, 10 milyon Euro istedim ve bahis kapandı. Morutan’ı da 15 milyon Euro’dan aşağı bırakmayız. Galatasaray’ın onu alacak parası var” sözlerini kullandı.

Son teklif 8 milyon Euro

Becali’nin bu kelamlarına karşın, Rumen basınında Galatasaray ile FCSB ortasında pazarlıkların devam ettiği ve Galatasaray’ın genç oyuncuyla daha evvelce el sıkıştığı ileri sürüldü. Argümana nazaran, Becali bu transfere 10 milyon Euro karşılığında onay verecek. Fakat Sarı-Kırmızılılar azamî 8 milyon Euro’ya kadar çıkıyor. Ortadaki farktan bağımsız olarak, görüşmelerin olumlu biçimde ilerlediği belirtiliyor.