enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Son dakika | Galatasaray haberi: Burak Elmas’tan flaş açıklamalar! Oğulcan Çağlayan, Tahkim Konseyi, Marcao…

Galatasaray Lideri Burak Elmas, son periyotta gündemde yer alan mevzulara ait Galatasaray TV’de açıklamalarda bulundu. Programda Galatasaray …

Son dakika | Galatasaray haberi: Burak Elmas’tan flaş açıklamalar! Oğulcan Çağlayan, Tahkim Konseyi, Marcao…
20.08.2021 14:22
0
A+
A-

Galatasaray Lideri Burak Elmas, son periyotta gündemde yer alan mevzulara ait Galatasaray TV’de açıklamalarda bulundu. Programda Galatasaray Lider Yardımcısı Rezan Epözdemir de yaşanan tüzel sürece ait açıklamalarıyla Burak Elmas’a eşlik etti.

İşte Burak Elmas ve Rezan Epözdemir’in açıklamaları:

“Oğulcan Çağlayan’ın Galatasaray transferi ve Rizespor ile Galatasaray ortasındaki tüzel durum… Aslında bu olay, bundan ibaret değil. Bu olay çok daha geniş kapsamlı. Galatasaray’a diz çöktürmeye çalışılan, birçok yolla baskı yapılan ve en sonunda da bir oyuncusuna farklı olaydan ötürü verilecek ceza için tehdit etmeye kadar giden bir olaylar zinciri”

“Ortada Galatasaray’a diz çöktürme gayreti var. Galatasaray Spor Kulübü, dün akşamki olaylardan sonra da nitekim buna boyun eğmeyecek, sonuna kadar bedeli ne olursa olsun çaba edecek. Bundan sonra Galatasaray’ın en kıymetli hukuksal davası olmuştur”

Rezan Epözdemir: Düğme baştan yanlış iliklenmiş

“Dünkü gelişmeleri, Oğulcan Çağlayan süreciyle okumak âlâ olacak. Verilen cezanın o süreçle ilgili olduğunu düşünüyoruz. Oyuncunun avukatı fesih sürecini yönetmiş. İç işleyiş bakımından düğme yanlış iliklenmiş bir defa. Cezai kaide iki taraflı olur. Yalnızca oyuncu tarafında ceza kaidesi olmaz. 6 maç ceza, bonservis artı fiyatlara hükmediyorsunuz. Tahkim Şurası sonrası men cezası 3 maça düşürülmüştür”

“UEFA’ya vergisel süreçler, Oğulcan Çağlayan süreci budur diye yazdık. UEFA’dan dönüş hukuksal süreç devam ettiği için bir lisans mahzuru değildir diye belirtti aslında”

“Tahkim Şurası, 40 evvel bunun çelişmeli bir alacak olduğunu ve dava sürecinin devam ettiğini belirterek transfer yasağını kaldırdı. Birden teğe 40 gün sonra bir baktık TFF, lisans ve vize vermiyor oyuncumuza. 3 hafta TFF, bizim talebimize karşılık karar vermedi. Talebimizi reddetseler çabucak Tahkim Konseyi’ne başvuracağız. Biz o süreçte oyuncumuzu Avrupa listesine yazamadık. “

“Tam bu etapta bir genel heyet yaşandı. Galatasaray, bu genel şurada öncü oldu. TFF’de hukuk şuralarının değişimi noktasında öncü olduk. Sonrasında TFF, bizim talebimimizi 3 hafta sonra reddetti ve Tahkim Konseyi’ne başvurduk”

“Aynı karar 40 gün evvel alınmış. Sonrasında oy birliğiyle talebimizin reddedildiği bildirisi yapıldı. Sonraki gün biz basın toplantısında Tahkim Heyeti üyeleriyle ilgili talebimizi ilettik. Tahkim Heyeti üyelerinin isimlerini de vererek şikayet edeceğimizi zikrettik. Sonrasında TFF’den telefon geldi. İki üyenin muhalif olduğunu belirttiler. Bu heyetlerin kararlarının ne kadar tartışılır olduğu ortada. Geceden sabaha kararlar, muhalif üyeleri değişen bir suradan bahsediyoruz”

“Marcao kararında disiplin sevki yapan hukuk müşavirlerinin bağlı olduğu lider vekili, Gençlik Spor Genel Müdürü; kararı veren disiplin şurası lider vekili, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü. Orada hiyerarşik yapıda kamuda altlı üstlü çalışıyorlar. TFF’de biri sevk ediyor, oburu ceza veriyor. Bu hukuksuz nizama futbolun bütün aktörleri için bir adalet daveti yapmak istiyoruz”

Burak Elmas: Birileri bunu Galatasaray’a karşı kan davası haline getirmiş durumda

“Ciddi bir gayretle topluluklar ortasında bu sorunu halletme dileği gösterdik Oğulcan transferinde. Bir yerlere geldik. Sayın Tahir Kıran da önemli bir gayret sarf etti. Sayın Tahir Kıran’a da camidan büyük bir baskı var. İki topluluk ortasında hiçbir sorun yok aslında. Ancak bir kesim, kimi isimler bunu bir kan davasına çevirmeyi, buradan güç devşirmeyi istek ediyorlar. Bunu Galatasaray’a karşı kan davası haline getirmiş durumdalar. Bu baskıyı da sayın lidere yapıyorlar.

“Görüşmelerimiz bir basamağa geldi. Bir halde kimi oyuncuları kiralık ve bonservisiyle Rizespor’a verme ve bir ölçü fiyat ile bir muahede etabına geldik. Ancak çok enteresan gelişmeler yaşandı. Pazartesi günü hiçbirimizin tasvip etmediği bir hadise yaşandı. Oyuncumuz Marcao, son derece yanlış bir hareket yaptı. Kendisi sonra özür diledi fakat esasen ekip içinde disiplin sürecini gerçekleştiriyoruz”

Burak Elmas: Perşembe 17’ye kadar protokolün imzalanmasını istediler

“Sonra bize bir grup duyumlar gelmeye başladı. Galatasaray’ın PFDK’dan alacağı cezayla ilgili duyumlar gelmeye başladı. ‘En üst sondan vermeyiz’ üzere duyumlar başladı. Rizespor ile ortamızda da protokol görüşmeleri devam ediyordu. Çarşamba elimize son bir protokol geldi. Bunda Galatasaray’ın kabul etmeyeceği birkaç kaide vardı. Bu protokolün Perşembe 17’ye kadar imzalanması isteği lisana getirildi. Cuma günü de imzalanabilir Perşembe günü ne var? Marcao’nun cezası Disiplin Heyeti’nde görüşülecek. Oğulcan davası iki kulüp ortasındaki davadan çıkmış durumdaydı”

“Sözleşmedeki bir unsur ayrıyeten bizi şaşırttı. Çok enteresan bir istek vardı. Tahkim Şurası aleyhine bulunduğumuz hata duyurularından feragat etmemiz istendi”

“Bu mutabakat Rizespor ile bizim ortamızda bir görüşme değil. Federasyon ve kurumları da bu işin içinde”

“Tahkim Heyeti ile ilgili yaptığımız cürüm duyurularından vazgeçmemiz mümkün değil. Bu muahede rafa kalkmıştır dedik”

“Gelişmeler sonrası Marcao’nun üst huduttan ceza alacağını ve bu gelişmeleri TFF İdare Heyeti’ndeki bir yöneticiyle paylaştım. Kendisi de inanamadı. Federasyonda da birçok kişi Tahkim Şurası kararlarından rahatsız”

“Galatasaray, sahiden Marcao ile verilecek cezayla tehdit edildi ve Rizespor ile muahedeyi imzalamak zorunda bırakılmak istendi”

‘Anlaşma yolu kapanmıştır!’

“Dün itibariyle Rizespor ile sulh yoluyla mutabakat yolumuz kapanmıştır”

“Sırf Oğulcan davası nedeniyle bürokrasi de Galatasaray’ın haklı olduğu bahislerde Galatasaray’ı haksız pozisyona itmiştir. Galatasaray, bedelleri için çok bedel ödemiş topluluktur. Galatasaray, bu bedelleri öder ve sonunda da kazanır”

Rezan Epözdemir: Talepleri kabul etsek Marcao tahminen çok daha düşük ceza alacaktı

“Dün Marcao ile tam maç oynanırken her zamanki üzere ceza açıklandı. Saat 17’ye kadar Rizespor’un görüşmeleri sonuçlandırma uğraşına mana veremedik lakin akşam ceza açıklanınca talebin manidar ve düşündürücü olduğu net formda ortaya çıktı”

“Biz taleplerini kabul etsek tahminen oyuncumuz çok daha düşük ceza alacaktı. Biz Galatasaray’ın saygınlığını düşürüp unsurlarımızdan taviz vermedik. Bu protokole ‘Tamam’ demedik”

“Davan ve temyiz kanun yoluna yaptığı müracaattan feragat edecek hususu konulmuş. Sulh için Rizespor ile anlaşıyorsak davadan feragat ederiz. Ancak Tahkim Heyeti üyelerine karşı Cumhuriyet Savcılığı nezdinde bulundukları şikayetten vazgeçecektir ve öbür kişi ve kurumlara karşı rastgele bir yargı yoluna başvurmayacaklarını kabul, beyan ve taahhüt eder denmiş. Burada hak arama özgürlüğünü kullanma, burada sulha verip mevzuyu kapatalım deniliyor. Sizinle anlaştık size karşı bir tüzel sürece başvurmayız lakin TFF ve şuralar ile ilgili şikayetten vazgeçmemiz isteniyor. Bundan nasıl vazgeçeriz. Bedel neyse ödemeye hazırız. Bu karar nedeniyle kontrat çıkmaza girdi”

Burak Elmas: Disiplin Konseyi için de kabahat duyurusunda bulunacağız

“Bugün itibariyle Aytaç Yüksel idaresindeki Disiplin Şurası için hata duyurusunda bulunacağız. Disiplin Şurası ve Tahkim Şurası kararlarını Rizespor – Galatasaray davası için güç gösterisi olarak hukuk dışı yollarla kullanıldığı için hata duyurusunda bulunacağız”

“Geldiğimiz süreçte şunu görüyoruz ki, Galatasaray’a karşı TFF içinde bir lobi var. Hatta bence bu bir hata örgütü. Galatasaray’dan haraç istenmiştir. Disiplin Şurası, Tahkim Şurası, baskıyla bu haracı ödetmeye çalışmıştır. Galatasaray’dan haraç kesemezsiniz”

‘Marcao için Tahkim Konseyi’ne bir talepte bulunmayacağız’

“Marcao, olayıyla birbirine karıştırılmasın. Cezanın veriliş ve pazarlık ediliş halini karşılaştırıyoruz. Marcao’ya verilen cezanın hukuk dışı olduğunu düşünsek de Disiplin Şurası ile birlikte çalıştığını düşündüğümüz Tahkim Konseyi’ne bir talepte bulunmayacağız”

“Türkiye Futbol Federasyonu ve kurumlarına son defa bir ikazım var. Galatasaray’a bedel ödetmeye çalıştığının farkındayız. Galatasaray, bedeli neyse öder ve bunun altında ezilirsiniz. Galatasaray’ın tahlil odaklı iradesini ve samimiyetini zaaf olarak görmeyin. Galatasaray, bundan sonra bütün bu olayların takipçisi. Galatasaray’ın altını oyan her kişi ve şahıs bedel öder. Biz hukuk içerisinde bu bedeli ödetmek için çabayı tüm gücümüzle yapacağız”

“Nihat Özdemir’den bu heyetlerle ilgili gereğini yapmasını bekliyoruz”

Rezan Epözdemir: Bu şuraların Türk futbolunun yakasından düşmelerini istiyoruz

“Bu heyetler, bu değişimden sonra kadük haldedir. Biz derhal bu konseylerin istifa etmesini istiyoruz. Tahkim için yaptığımız davetimizi Disiplin Heyeti ve UÇK’nın da kadük haline gelen bu konseylerin Türk futbolunun yakasından düşüp istifa etmelerini istiyoruz”

Burak Elmas: TFF ile teğe bir görüşmeyeceğiz

“Bugün itibariyle Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bizim gösterdiğimiz samimi duruşun karşılığı aksiyonlarla geri gelene kadar TFF ile olan bağımızı gereksinim olan yazışma düzeyine indirgiyoruz. Şahsî olarak da görüşmeyeceğiz. Teğe bir idare olarak da görüşmeyeceğiz”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.