enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Son dakika! Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi iki transfer amacını açıkladı!

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, TRT Spor’da canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ahmet Işık Çebi devre ortası transfer …

Son dakika! Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi iki transfer amacını açıkladı!
06.10.2021 22:37
0
A+
A-

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, TRT Spor’da canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ahmet Işık Çebi devre ortası transfer periyodunda 2 futbolcuyu transfer etme maksatlarının olduğunu açıkladı.

Ahmet Işık Çebi, canlı yayına flaş göndermeyle başladı. Çebi programa, ‘ Uzatmaları oynayabiliriz programda, bu orta çok moda +5, 10…’ kelamları ile giriş yaptı.

Çebi’nin açıklamaları şöyle;

Sakatlıklarımızın %60, %70 kısmı darbeye bağlı

Beşiktaş sakatlıkların haricinde epey güçlü bir takımı olduğunu gösterdi. Ben ümitliyim. Şampiyonlar Ligi’nde çok güçlü rakiplerle oynuyoruz. Sakatlıklarımız olmasa Ajax maçından da yeterli bir sonuçla dönebilirdik. Sakatlıklarımızın %60, %70 kısmı darbeye bağlı. Darbeye maruz sakatlıkların karşılığındaki kartları kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Onun dışındakilerin tek bir sebebi yok. Sakatlıkları yalnızca Vodafone Park’ın yerine bağlamak hakikat değil. Bunu da kabul etmiyorum.

Çebi’den Ali Koç’a : Algı yarattığımız formda bir algı yaratmak da yeni çıktı herhalde

Ben, ‘Sivasspor maçını çok dikkatli takip edeceğim’ demedim. Bütün maçları seyretmek istiyoruz dedim, bu bir bildiriydi. Tüm kadrolar şikayet ediyor. Hakemlerimizin kusurlu yönettiği maç sayısı huzursuz ediyor. Bir spor kulübünün lideri bizim algı yarattığımızı söylüyor ancak algı yaratmak istesek Sivasspor maçı öncesinde yaratırdık. Bir şey varsa daima birlikte görelim dedik. Algı yarattığımız formda bir algı yaratmak da yeni çıktı herhalde. Bunu kınıyorum. Ali Koç’la bugün bu hususa girmedik. Hepimizin bir camiayı temsil etme durumu var. Menfaatleri kenarda bırakıp konuşmamız gerektiğini biliyorum. Topluluğum ismine bunun yanlışsız olmadığını buradan da vurgulamak zorundayım. Karşılık olarak kendisine söylemek zorundayım.

VAR her geçen gün daha da az yarar sağlamaya başladı

Çoğunluk rahatsız duyuyorsa, hakem konusunun masaya yatırılıp çözülmesi gerekiyor. Hakemlerimiz, maç anında kusurları tespit edemeyebilir. Bu yüzden VAR çıktığında çok sevinmiştim. VAR’ın problemleri çözebileceği ortadayken, VAR her geçen gün daha da az yarar sağlamaya başladı. VAR’daki hakemlerin özerk olması gerekiyor. MHK Lideri’nin yalnız kaldığını düşünüyorum. Bu vakte kadar bir tahlil olmaması bunu düşündürtüyor. VAR çıkınca ben çok sevinmiştim zira hakemler de insan. Birçoğu yanlışlı maç yönettikten sonra üzülüyor. Her geçen gün VAR, daha az yarar sağlamaya başladı.

Hocayı örnek göstererek ders anlatamazsın

Sayın Uilenberg’in Sergen hocamızın ismini söylem ederek örnek vermesi yanlış. Maç yorumunu yapabilirsin. Josef’in durumu için sarı kart gerçek karar dedi. Bu tamam. Lakin hocayı örnek göstererek ders anlatamazsın. Türk hakemlerine güveniyoruz lakin makul şeylerin düzeltilmesi lazım. Kimi kıymetli maçlarda, birtakım deneyimli hakemler var. Orada biraz yumuşamamız ve yeni hakemlere kaymamız gerekiyor. Bir hakem ataması yapılıyor, niçin Ali değil de Veli geliyor, kimse bilmiyor. Hakemlerin maç maç değerlendirilmemesi taraftarıyım. Maç maç herkes görüyor. Bizim bunlara girmemiz pek hakikat olmaz.

Algının ta kendisi olur bu

Galatasaray ‘ın açıkladığı hakemlerin data tablosu hakkında Ahmet Işık Çebi, ‘Algı yaratılmaktan bahsediliyor. Algının ta kendisi olur bu. Bu, TFF’nin yapacağı şey. Bunun kulüp tarafından neden açıklandığını, ardında ne yattığını bilmiyorum. Algı yaratmanın bir manası yok. VAR konuşmalarını açıklamıyorlar ancak bence açıklanabilir. Kapalı gizli bir şey değil ki. VAR’da konuşulanların açıklanmamasının sebebi ne olabilir? Açıklansa, kamuoyu rahatlayacak. Bunun sebebini açıklarlarsa, tahminen bizim göremediğimiz bir nedeni vardır, pardon diyebiliriz. ‘dedi.

Çebi açıklamalarına şöyle devam etti:

Birdenbire Pjanic çıktı

Yabancı sonunu gerçek bulmadıklarını kulüpler söz etti. Rekabetin ortadan kalktığı yerde futbolcu bulamazsınız, yetiştiremezsiniz. Bu sınırlamanın rekabeti öldürdüğünü düşünüyorum. Galatasaray’la bu dönem transferde elbette kasıt olmayan, doğal olan tatlı bir rekabet yaşadık. Gedson’u hocamız da çok istiyordu. Görüşmeler devam ederken müzikteki ‘Ansızın’ kelamları üzere ‘Ansızın Pjanic çıktı’ ortaya. Pjanic’i aldık. Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier, bizim futbolcularımızdı. Galatasaray’a da ‘Talip olmayın’ diyemezsiniz. Bizi yoruyor bu işler. Diğer oyuncularda da bu oldu. Lakin çok şükür aldık. Biz bir tek onların Gedson’uyla ilgilendik, onlar bizim ilgilendiğimiz birçok futbolcuyla ilgilendiler.

Larin’in istekleri yüksek

Cyle Larin’in fiyatıyla ilgili konuşuyoruz. Bana nazaran yüksek istedikleri. Bizim verdiğimiz fiyatı kabul ettiği takdirde el ele kol kola devam edeceğiz. Olmazsa yolu açık olsun. Dorukhan örneğindeki üzere. Ocak ayına gelmeden,

Cenk Tosun’a benim kelamım var

Vida’nın yeni kontratını gündemimize almayı düşünüyoruz. Oğuzhan’ın performansına bir bakalım. Yeni yeni takımda yer buluyor, başarılı olursa çocuğumuzdur, devam etmek isteriz. “Cenk Tosun’a benim kelamım var. Çok da severim, katkı vereceğini de düşünüyorum. Ona kelamımız var, o isterse Beşiktaş’ta kapımız ona açık.

Kaan Ayhan bizi istiyor

Kaan Ayhan için Ocak ayı geldiğinde onun için düşeriz yollara. Kaan Ayhan ve Cenk Tosun haricinde ocak ayı için transfer düşünmüyorum. Oyuncu istiyor, biz oyuncuyu istiyoruz, geleceği parlak bir oyuncu. İstiyoruz. İnşallah olur

Kombine satışı yapmak istemiyoruz

Bilet fiyatları keşke ucuz olabilmesi. Lakin gelire gereksinimimiz var. Bu fedakarlığı yalnızca ailemizden isteyebiliriz. Haklılar lakin bizi anlamalılar. Kombine satışı yapmak istemiyoruz. Pandeminin getireceğini bilmiyoruz. Bu sene kombinesiz devam edeceğiz. Tribünlerin %100’ü açılsın istiyorum Yan yana olmasın deniyor lakin her şey göz önünde. Açın, aşı koşulunu da koyun bu işi bu türlü çözelim. Bari Avrupa’da verin de adamlarla eşit kaidelerde gayret edelim.

Galatasaray – Fenerbahçe dostluk mutabakatını destekleriz. Zati Ali Koç’un Kasımpaşa maçından sonra bizi maksat alması, Rize – Galatasaray maçı sonrası konuşmaması dostluğun sinyalini veriyordu. İyi olsun.

ETİKETLER: , , , ,