enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Son 7 dönemin en az gol yiyen Trabzonspor’u

Muhteşem Lig ’de 2021-22 dönemine şampiyonluk parolasıyla başlayan ve bu noktada 8’inci hafta itibariyle doruğun 1 puan gerisinde ikinci sırada …

Son 7 dönemin en az gol yiyen Trabzonspor’u
07.10.2021 12:52
0
A+
A-

Muhteşem Lig ’de 2021-22 dönemine şampiyonluk parolasıyla başlayan ve bu noktada 8’inci hafta itibariyle doruğun 1 puan gerisinde ikinci sırada yer alan Trabzonspor , atak çizgisinin yanı sıra savunma çizgisinde da son yılların en uygun başlangıçlarından birine imza atıyor. Birinci 8 hafta itibariyle ligde en çok gol atan gruplardan biri olan bordo-mavililer, yediği gol bakımından da kelam konusu haftalar itibariyle son 7 dönemin en uygun devrini yaşıyor.

SON 7 DÖNEMİN EN AZ GOL YEDİĞİ DEVİR

Ofansif bir takıma sahip olan ve gol yollarında da ligin en güzel performanslarından birini sergileyen Trabzonspor, savunmadaki performansıyla da son 7 dönemini geride bıraktı. Bu dönem ligde 8 haftalık dönemde kalesinde 8 gol gören Karadeniz grubu, kelam konusu haftalar itibariyle kalesinde 6 gol gördüğü 2013-14 döneminden sonra bu alanda en uygun performansını sergiledi. Bordo-mavililer, 2020-21 döneminin birinci 8 haftasında 15 gol, 2019-20 döneminde 10 gol, 2018-19 döneminde 11 gol, 2017-18 döneminde 21 gol, 2016-17 döneminde 10 gol, 2015-16 döneminde 12 gol, 2014-15 döneminde ise 11 gol yemişti.

BASIN MENSUPLARI, YENİLENEN FUTBOL OYUN KURALLARIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİ

Türkiye Spor Müellifleri Derneği Trabzon Şubesi ve Merkez Hakem Şurası (MHK) işbirliği ile basın mensuplarına yönelik, yenilenen futbol oyun kuralları ile ilgili bir seminer verildi. Eski Üstün Lig Yardımcı Hakemi ve Eğitimci Gurur Küskün tarafından TSYD Trabzon Şube lokalinde gerçekleşen seminere çok sayıda gazeteci katıldı. Şube lideri Selçuk Kılıç, Trabzon’da spor muhabirliğinin üst düzeyde yapıldığına dikkat çekerek, “Görevimiz her türlü bilgiyi kamuoyuna en gerçek formda aktarmak. Trabzon birebir vakitte bir futbol kenti ve bu branşta değişen, yenilenen kurallara yönelik meslektaşlarımızla birlikte seminer düzenledik. Bu aktiflikte bize her türlü takviyesi veren TFF İdare Şurası üyeleri Mustafa Hacıkerimoğlu, ve Yılmaz Büyükaydın ile MHK Üyesi Hikmet Öksüzoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Eğitimci Küskün, yenilenen ve tartışmalara sebebiyet veren kuralları görüntülü olarak anlatırken, merak edilen sorulara da yanıt verdi. El ve kolların kural dışı kullanılması, ofsayt kuralları, avantaj uygulamaları, elle oynama, çaba ve itirazlarla ilgili sunumların imajlar eşliğinde anlatıldığı seminer sonrasında TSYD Trabzon Şube Lideri Selçuk Kılıç, katkılarından ötürü Gurur Küskün’e plaket takdim etti.

Tolga SAĞLAM / TRABZON, (DHA)

ETİKETLER: , , , ,