enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sivasspor’dan seyirci açıklaması

Sivasspor , Petrocub maçında stadyuma kapasitenin &50’si kadar taraftar alınacağını açıkladı. Sivasspor’dan yapılan açıklama şöyle; Bilindiği …

Sivasspor’dan seyirci açıklaması
28.07.2021 21:52
0
A+
A-

Sivasspor , Petrocub maçında stadyuma kapasitenin &50’si kadar taraftar alınacağını açıkladı.

Sivasspor’dan yapılan açıklama şöyle;

Bilindiği üzere UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme tipinde Petrocub ile 29 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’de alanımızda oynayacağımız rövanş maçında, UEFA tarafından alınan karar gereği stadyum kapasitesinin yüzde 50’si oranında seyirci alınacak.

Bu müsabaka Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından da dikkatle takip edilecek. Hatırlanacağı üzere, Türkiye Futbol Federasyonu, yeni dönemde maçlara stat kapasitelerinin yüzde 50’si oranında seyirci alınacağını duyurmuştu.

Uygulamaların tüm ayrıntıları, TFF Sıhhat Kurulu’nun Sıhhat Bakanlığı ve Bilim Şurası ile sürdürdüğü istişareler sonucunda netleştirilecek. Bu kapsamda alanımızda oynayacağımız ve salgın periyodunda ülkemizde birinci kere bir stadyuma bu oranda taraftar alınacak olması, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından da büyük bir titizlikle takip edilecek.

Ligimizde 2021-2022 döneminde oynanacak maçlarda yüzde 50 kapasiteli seyirci alımının sürdürülebilir olması, hatta bu sayının daha üstlere çekilmesi için bu müsabakada taraftarlarımıza büyük misyon düşüyor. Taraftarımızın ve kulübümüzün alacağı tedbirler, ligde izlenecek yol haritası açısından büyük değer arz edecek.

Müsabaka boyunca tüm taraftarlarımızın yanında bir koltuk boşluk bırakarak toplumsal aralıklarını müdafaaları, yan yana oturmamalarını, hala yürürlükte olan stadyumlarda sigara içilmemesi kuralına uymalarını, maskelerini maç boyunca çıkartmamalarını, tüm hijyen kurallarına uymalarını, stadyuma giriş ve çıkışlarda toplu hareket etmemelerini ve yoğunluk oluşturmamalarını, bilhassa gruplar ısınmak için alana çıktığında atletleri tribüne çağırarak fotoğraf çekinme talebinde bulunmamalarını, maç günü Kovid-19 belirtisi hisseden taraftarlarımızın maça gelmemesini ve bu kurallara uymayan bireyler olduğu taktirde güvenlik güçlerine belirtmelerini ehemmiyetle rica ediyoruz. Bu kurallara uyulmadığı taktirde UEFA tarafından ceza alabileceğimizi hatırlatmak isteriz.

Bu maçta yapacağımız örnek davranışların tüm lige tesir edeceğini ve belirleyici olacağını unutmayalım.

Unutma toplumu korumak kendimizi korumakla başlar.

ETİKETLER: , ,