enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Şenol Güneş’ten Emre Belözoğlu açıklaması

A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’ndaki Karadağ müsabakası öncesi basın toplantısı …

Şenol Güneş’ten Emre Belözoğlu açıklaması
31.08.2021 15:07
0
A+
A-

A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’ndaki Karadağ müsabakası öncesi basın toplantısı düzenledi.

Şenol Güneş’in açıklamalarından satırbaşları şu halde;

“Bir Avrupa Şampiyonası geçirdik. Bizim için amaç hem Avrupa Şampiyonası’na hem de Dünya Kupası’na katılmaktı. Birinci 3 maçtan 7 puan çıkardık, bu üç maçtan da 9 puan hedefliyoruz. Başkan olarak girdiğimiz eylül ayından, başkan olarak çıkmak istiyoruz. Alanda futbolcular, tribünde seyircilerle tek yürek olup maçı kazanmak istiyoruz” dedi.

“Bu maç için Ozan Kabak, Ozan Tufan, Çağlar Söyüncü ve Halil Dervişoğlu, elimizde olmayan sebeplerle bizimle olamayacak. Şayet Dünya Kupası’na katılabilirsek, bu takımın uzun yıllar rekabetçi bir seviyede devam edeceğine inanıyorum. Rakibimizin fizik gücü güzel. Akıllı ve sabırlı bir biçimde oynamamız lazım. Oyuncuların gelmemesi; yanlışsız bulmadığımız, tartışılması gereken bir husus. Pandeminin futbolu ne kadar etkilediğini görüyoruz lakin ülke kararlarına nazaran ayrımcılık oluyor. Ozan Kabak dün transfer oldu. Schalke’ye sorduk ‘Ozan sizin oyuncunuz mu, Norwich’in oyuncusu mu?’ diye. Herkes kendisine nazaran planlama yapıyor.”

“Yurt dışındaki oyuncularımı 15 gün evvel çağırdım. Ben onları bu maça da bekliyordum lakin olmadı. Gönderdiğimiz yazı öbür maçlar için de geçerli. Dorukhan sevdiğim ve beğendiğim bir oyuncu. Avrupa Şampiyonası takımına aldığımda beklentim büyüktü lakin hala toparlayamadı. Transfer olmak her oyuncuyu tesirler lakin zamanlamasını ve yerini uygun bilmek lazım. Ozan’ı ulusal gruba çağırmak için Schalke’ye başvurduk. Son gün transfer olunca bizim oyuncumuz değil dediler. O çocuk ‘Ben ulusal gruba gidiyorum.’ diye rest çekse tahminen kulübü ceza verecek ve futbol hayatı bitecek.”

“Yarınki maçın 11’i muhakkak değil, o yüzden açıklayamam fakat Mert Müldür oynayacak üzere.”

“Stoper olarak Ozan ve Çağlar’ın olmaması makûs fakat Alpaslan’ı bu yüzden çağırdık. Geçen hafta canlı seyrettiğimde beğendim, âlâ de oynadı. Halil genç bir oyuncu, şu anda da oynamıyor lakin orada çok opsiyonumuz var.”

“Salih Uçan yetenekli bir oyuncu. Ulusal grup dışında kalan oyuncuların konuşulması çok doğal. Ulusal kadronun ne kadar ilgiye uğradığını gösteriyor. Salih takıma çağırıldıysa düşünülen bir oyuncu lakin çağırılmayan oyuncular düşünülmüyor değil.”

“Emre Belözoğlu ile görüştüm dedim. Hiçbir vakit aldık demedim. Emre çok beğendiğim ve takdir ettiğim bir oyuncuydu. Liderlik vasfı nedeniyle antrenör olacağını kestirim ediyordum. Koşullar nedeniyle şu anda teknik takıma katılması mümkün değil. Kaidelere bakınca ulusal kadro yardımcı antrenörlüğü için aklımdaki isim Emre Belözoğlu’ydu fakat olmadı. Diğer antrenörlerle de konuştum ancak yerine birisini almadım.”

“Burak Yılmaz’ın ve Hakan Çalhanoğlu’nun, Emre Belözoğlu’nun oynarken yaptığı liderliği biraz devralmasını istiyorum. Hem oynamalarını hem de yanlarındaki oyuncuların gelişimlerine katkı sağlamalarını onlardan bekliyorum.”