enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Şenol Güneş’in açıklamalarının akabinde Nihat Özdemir isyan etti: Arkadaşlar vallahi bıktım!

Hollanda maçından sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İdare Konseyi Üyeleri’nin kaldığı otel… Kimsenin ağzını bıçak açmıyor, tam manasıyla …

Şenol Güneş’in açıklamalarının akabinde Nihat Özdemir isyan etti: Arkadaşlar vallahi bıktım!
09.09.2021 10:08
0
A+
A-

Hollanda maçından sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İdare Konseyi Üyeleri’nin kaldığı otel… Kimsenin ağzını bıçak açmıyor, tam manasıyla bir hayal kırıklığı yaşanıyordu. Sonuca öfkelenenler, futbolcuya sonlananlar… Lakin maksatta teknik yönetici Şenol Güneş vardı. Birileri bu 6-1’lik hezimetin bedelini ödemeliydi.

Yöneticilerin bir ortada olduğu salona bir haber geldi: Şenol Güneş geliyormuş. Güneş’in istifa görüşmesi için TFF Lideri Nihat Özdemir’in yanına geleceği formunda bu duyum. Lakin kısa mühlet sonra bu argümanın yanlışsız olmadığı çıktı ortaya…

TFF’DE ‘HEMEN GÖNDERİLSİN’ DİYENLER ÇOĞUNLUKTA

Herkes üzere TFF İdaresi de merakla Şenol Güneş’in maç sonu açıklamalarını bekledi. Ancak istifa haberi gelmeyince mevzu çabucak masaya yatırıldı.

BİRİNCİ SEÇENEK: Şenol Güneş’in vazifesine çabucak son verilmesini iste yenler çoğunluktaydı: “Hoca ile yollarımızı ayıralım. Hezimetin sorumlusu o. Bunun bedeli olmalı.”

İTİRAZ: Ancak bu seçeneğe birkaç idare şurası üyesi itiraz etti: “Görevine son verirsek, ne yapacağız?”

1) Hâlâ bahtımız var. Diyelim ki Şenol Güneş’i gönderdik, 1.5 yıl daha mukavele mühleti var. Tazminatı yaklaşık 15 milyon TL meblağ. Bu ona bir ödül olmaz mı?

2) Bu tazminatı kamuoyuna nasıl anlatırız?

3) Pekala gönderdik diyelim, Şenol Güneş’in yerine kim gelecek?

4) Şu anda boşta olan tek teknik yönetici Okan Buruk. Yolumuza onunla mı devam edelim?

“NORVEÇ’E DE KAYBEDERSEK HERHALDE KENDİSİ BIRAKIR”

İKİNCİ SEÇENEK: “Şenol Güneş ile devam edelim. Bu grubun ve sonuçların sorumlusu o. Norveç maçını da kaybedersek herhalde kendisi bırakır artık.”

İTİRAZ: “Güneş ile devam etmeyelim” diyenler bu seçeneğe karşı çıktı.

1) Hâlâ bir bahtımız varsa bunu kullanmalıyız.

2) Hollanda, Frank de Boer’un yerine Louis Van Gaal’i getirerek talihini kullandı ve çıkışa geçti.

3) Norveç maçı öncesi bu türlü bir atak yaparsak, biz de bahtımızı artırırız.

O KELAMLAR, TFF İDARESİNDE BÜYÜK RAHATSIZLIK YARATTI

Türkiye saati ile 15.00’e kadar devam eden toplantıda bir orta Şenol Güneş’in “Göreve getirmek için yalvardılar” kelamı de gündeme geldi. Güneş’in ulusal ekipte vazifeye gelişini bilenler bu kelamlara de karşı çıktı:

– Evet bir yalvaran vardı ve onun ismi de Beşiktaş Lideri Fikret Orman’dı.

– Şenol Güneş’i ulusal gruba alın ve bizi kurtarın…

NİHAT ÖZDEMİR: BIKTIM, BAZEN BIRAKIP GİTMEK GELİYOR İÇİMDEN

Güneş’in “Yalvardılar” kelamı de TFF idaresinde rahatsızlık yaratmıştı. Fakat en büyük düşünceyi yaşayan isim lider Nihat Özdemir’di. Yöneticiler Özdemir’e, Güneş ile ne vakit görüşeceğini sordu. TFF kafilesi ile ulusal grup birebir uçakla İstanbul’a dönecekti. Özdemir, “Uçakta karşılaşırız herhalde” diye geçiştirdi ancak dayanamadı:

“Arkadaşlar vallahi bıktım. Bazen bırakıp gitmek geliyor içimden. Ne geliyorsa elimizden yapıyoruz. Ve sonuçta fatura gelip bize dayanıyor. Bunu hak etmiyoruz.”

Sonrasında Özdemir ile Güneş uçakta bir ortaya gelmedi. Kafile İstanbul’a indiğinde herkes meskenine giderken, Güneş TFF’nin Riva’daki tesislerine gidip orada kaldı.

TFF yöneticilerinin bu toplantısından çıkan SONUÇ;

1) Lider ve idarenin Şenol Güneş ile bağları büsbütün kopmuş.

2) Şenol Güneş’in gönderilmesi an sorunu. Tek sorun tazminatı. Muahede olursa bugün sarfiyat.

Özdemir ile Güneş bugün saat 10.00’da Riva’da bir ortaya gelecek ve ‘Güneş’le devam mı, tamam mı?’ sorusu yanıtını bulacak. Lakin görünen o ki, yüzde 90 gönderilecek…

SELİM SOYDAN: İSTEDİĞİNİZ HER AN VAZİFESİ BIRAKABİLİRİM

Hollanda müsabakasından sonra Amsterdam’da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İdare Heyeti Üyeleri’nin kaldığı otele A Ulusal Ekip Sorumlusu Selim Soydan da geldi. Soydan, içeri girer girmez doğruca TFF Lideri Nihat Özdemir’in yanına gitti ve şöyle dedi:

Liderim, şayet uygun görürseniz ben ulusal ekip sorumluluğu vazifesini bırakayım. Biz, birlikte geldik. Alacağınız her karara saygılıyım. İsterseniz birlikte sarfiyat, isterseniz ben misyonu bırakabilirim. Ne derseniz yapmaya hazırım”

Özdemir’in cevabı kısa ve net oldu: “Hayır. Şu anda alınmış rastgele bir karar yok. Daha sonra toplanıp daima birlikte karar alırız.” (Hürriyet)