enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Şennur Demir: Şampiyon olarak mesleğimi noktalamak istiyorum

Dünya ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü bulunan 39 yaşındaki ulusal boksör Şennur Demir, aralıkta İstanbul’da düzenlenecek Bayanlar Dünya Boks …

Şennur Demir: Şampiyon olarak mesleğimi noktalamak istiyorum
24.10.2021 18:21
0
A+
A-

Dünya ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü bulunan 39 yaşındaki ulusal boksör Şennur Demir, aralıkta İstanbul’da düzenlenecek Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası hazırlıklarını uygun bir formda sürdürdüklerini belirtti.

Dünya Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılacak olmasına çok sevindiklerini söz eden Demir, “Takım olarak birbirimize kenetlendik. Hepimizin amacı birebir. Kendi ülkemizde şampiyon olup İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyoruz.” dedi.

Demir, olimpiyatlarda Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu’nun muvaffakiyetlerinin dünyada ses getirdiğini vurgulayarak, “Kadınlarda, bu sporda ’Türkiye olarak biz de varız’ dedirttik. Dünya Şampiyonası’nın da ülkemizde olması avantaj. 2-3-4-5 şampiyonluk birden gelecek inşallah.” halinde konuştu.

“Şampiyon olarak mesleğimi noktalamak istiyorum”

Demir, 12 yıldır boks yaptığını kaydederek, şöyle devam etti:

“Biraz geç başladım spora. Bu son dönemim boksta. Benim için bu şampiyona bir avantaj. Kendi ülkemde dünya şampiyonu olarak spor mesleğimi taçlandırmak istiyorum. Olimpiyata katılmak için ağır sıkletten 75 kiloya düştüm fakat maalesef olmadı. Rakiplerim biraz süratli geldiler bana. Tekrar ağır sıklet kiloma çıktım. Dünya Şampiyonası’na ağır sıklet olarak katılıp şampiyon olarak mesleğimi noktalamak istiyorum.”

“Bizden sonrakilere örnek olmaya çalışıyoruz”

Şennur Demir, kendisinin küçüklüğü periyodunda imkanların yeteri kadar olmadığından yakınarak, “Biz köyde doğduk, büyüdük. Yol gösteren yoktu. 26 yaşında başladım spora. Okulda, köyde bir spor tesisine biri yönlendirmedi. Okulu bitirip İstanbul’da çalışmayı düşünüyordum, önümde örnek yoktu. Bizden sonrakilere örnek olmaya çalışıyoruz. Onlara, ’Sizin yaşınızda daha çok çalışsaydım.’ diyorum.” tabirini kullandı.

ETİKETLER: , , ,