enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Roger Federer, Avustralya Açık’ta olmayacak

Ülkesinin Le Matin gazetesine röportaj veren Federer, diz ameliyatı sonrası rehabilitasyon periyodunun kendisi için çok kıymetli olduğunu …

Roger Federer, Avustralya Açık’ta olmayacak
17.11.2021 10:52
0
A+
A-

Ülkesinin Le Matin gazetesine röportaj veren Federer, diz ameliyatı sonrası rehabilitasyon periyodunun kendisi için çok kıymetli olduğunu belirterek, “Wimbledon’da oynayabilirsem benim için büyük sürpriz olur.” dedi.

Röportajda, Federer’in ocak ayında tekrar koşmaya başlayacağı ve en erken mart-nisan aylarında kortlara dönmesinin beklendiği kaydedildi.

Kortta ve günlük hayatındaki geleceği için ameliyatın kaçınılmaz olduğunu aktaran Federer, “İleride çocuklarımla kayak yapmak, arkadaşlarımla futbol ya da tenis oynamak istiyorum. Biliyorum çok güç olacak lakin ben bu tıp mucizelere inanırım. Tenis kortunda tekrar neler başarabileceğimi görmek istiyorum.” sözlerini kullandı.

Geri dönmeye çalışmanın hayranlarına teşekkür etme hali olduğunu kaydeden tecrübeli sportmen, kendisini destekleyenlerin geçen dönem çim korttaki performansından daha uygununu hak ettiklerini söyledi.

Dünya klasmanının birinci 10’una birinci defa Mayıs 2002’de giren ve 968 hafta kalan 40 yaşındaki Federer, geçen ay birinci 10’un dışına çıkmıştı.

AA