enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Rıdvan Dilmen’den Fatih Karagümrük – Galatasaray maçının birinci yarısına ait Babel eleştirisi!

Muhteşem Lig ‘in 12. haftasında Fatih Karagümrük’ün Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Galatasaray ‘ı konuk ettiği maçın birinci yarısı 0-0 eşitlikle …

Rıdvan Dilmen’den Fatih Karagümrük – Galatasaray maçının birinci yarısına ait Babel eleştirisi!
07.11.2021 17:22
0
A+
A-

Muhteşem Lig ‘in 12. haftasında Fatih Karagümrük’ün Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Galatasaray ‘ı konuk ettiği maçın birinci yarısı 0-0 eşitlikle sona erdi. Rıdvan Dilmen, müsabakanın lik yarısı TRT Spor’dak %100 Futbol programında kıymetlendirdi.

İşte Rıdvan Dilmen’in Fatih Karagümrük – Galatasaray maçının birinci yarısına ait değerlendirmeleri:

“Karagümrük ile oynamak çok enteresan. İzlemek de enteresan. Seni o denli bir uyutuyorlar ki… Maharetli istatistikçi arkadaşlarım var ki baksınlar Karagümrük kadar kalecisiyle oynayan, kendi yarı alanında pas yapan grup çıkmaz. Yavaş yavaş oynuyorlar. İşte orada korkacaksın onlardan. O denli oynarken pat diye sürpriz ataklarla sonuç alabiliyorlar. Bunu nasıl yapmalı Fatih hoca? Oyunun son kısmında Galatasaray daha hakimdi değil mi? Galatasaray, birazcık sonlara hakikat yaptı lakin mümkün olduğu kadar Galatasaray’ın yapması gereken kaleciye kadar baskı yapmak lazım. Elbette grup değerli bir maçtan çıkmış. Onun için Galatasaray, kaleci ve stoperlere dahil baskı yaparsa kazandığı toplarla sonuç alabilir”

“Ömer Bayram’ın da çabucak soyunma odasında kramponunu değiştireceksin. Yeri çok kaygan. Ömer Bayram, bunun azizliğini yaşadı. 3 defa düştü. Lakin birebir Ömer Bayram, Karagümrük’ün en net durumunda harikulade bir kademe yaptı. Kademesi düzgün değildir lakin burada çok yeterli kademe yaptı”

“Ben Fatih hocanın ikinci yarıya Diagne ve Morutan ile başlayacağını düşünüyorum. Emre – Morutan, Halil – Diagne değişikliğine gideceğini düşünüyorum. Uzun santrfor kullanacağını düşünüyorum”

‘Babel’de formayı kapma isteği görmüyorum’

“Babel, genç yaşta değil. Öndeki oyuncular içinde sırtı dönük alabilen tek oyuncu. Bugün performansı uygun değildi. Ama kendisinde de formayı kapma isteğini görmüyorum. ‘Hocam bana bu formayı ver’ ısrarı yok. Kalabalığın ortasında Emre ve Kerem kayboldular. Kerem’i sola alıp hocanın, Kerem – Diagne – Morutan’a dönmesi gerekiyor diye düşünüyorum”

“Önde baskı yapmak bize kolay geliyor lakin bunun için fizik güç lazım, yanlışsız zamanlama lazım, adam olarak değil alan olarak düşünmek lazım. Karagümrük’ün bir tane değerli silahı var. Kendi alanında en çok pas yapan ekip. O vakit da buna nazaran panzehir bulman lazım. 80 olur haberin olmaz. Maçta yarımşar durum var yok. İzleyenler de gündüz uykusuna yattı. Bunu isteyen kim? Karagümrük”

“İlk 25 dakika %50-50 gidiyordu ve 52-48’lerde bitti. Bu pasların %40’ını kendi ceza alanı civarlarında yaptılar. Önde baskı yapacaksınız. Diagne ile yapar mısınız bilmiyorum lakin saldı biraz Karagümrük stoperleri”