enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Red Bull Half Court Dünya Finali’nde Türkiye’yi Sportiva Alsancak Premium temsil edecek

Dünyanın en büyük sokak basketbol turnuvalarından biri olan Red Bull Half Court 3×3 Basketbol Turnuvası’nda Dünya şampiyonu muhakkak oluyor …

Red Bull Half Court Dünya Finali’nde Türkiye’yi Sportiva Alsancak Premium temsil edecek
14.10.2021 15:52
0
A+
A-

Dünyanın en büyük sokak basketbol turnuvalarından biri olan Red Bull Half Court 3×3 Basketbol Turnuvası’nda Dünya şampiyonu muhakkak oluyor. Üçer kişilik grupların, memnun sona ulaşmaya çalıştıkları Red Bull Half Court’ta ülke finalistlerinin uğraşı 14-17 Ekim tarihleri ortasında İtalya’nın başşehri Roma’da gerçekleşecek.

Türkiye’yi Sportiva Alsancak Premium temsil edecek

İtalya’da büyük finalde Türkiye’yi, şiddetli elemelerden geçip şampiyon olan Sportiva Alsancak Premium temsil edecek. Kıvanç Dinler’in kaptanlığındaki grup, İzmir’de 16 kadronun katıldığı Türkiye Finalleri’nde rakiplerini geçerek memnun sona ulaşmış ve İtalya biletini cebine koymuştu.

Dünyanın en yeterli sokak basketbolcularının uğraş edeceği Red Bull Half Court’un öbür 3×3 turnuvalarından büyük bir farkı var. O da turnuvaya katılan kadroların yalnızca maçı kazanmaları değil, tıpkı vakitte turnuva sonunda toplamda en fazla sayıyı atan grup olmaya çalışması. Böylelikle bir ekip en fazla sayıda maçı kazanmadan da üst çeşide çıkabiliyor.

‘Saha Senin’ belgeseli yayında

Sportiva Alsancak Premium şampiyonluğu ile tamamlanan Red Bull Half Court 3×3 Basketbol Turnuvası’nın Türkiye Elemleri tıpkı vakitte Türkiye’nin sokak basketboluna bir de belgesel ikram etti. Türkiye’nin en yeterli sokak basketbolcularını bir ortaya getiren turnuvada sırasında çekilen ve onlarca kişinin sokak basketbolu tutkusunu aktardığı ‘Saha Senin’ isimli belgesel https://www.redbull.com/tr-tr/films/half-court-own-your-court-tr adresinde izlenebiliyor.

ETİKETLER: , ,