enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

PSG’de Messi krizi büyüyor

Fransa Ligue 1 takımlarından Paris Saint-Germain, dönem başında İspanyol grubu Barcelona’dan takımına kattığı Lionel Messi’nin kontratında …

PSG’de Messi krizi büyüyor
12.11.2021 12:52
0
A+
A-

Fransa Ligue 1 takımlarından Paris Saint-Germain, dönem başında İspanyol grubu Barcelona’dan takımına kattığı Lionel Messi’nin kontratında bulunan özel bir kontrat sebebi ile ulusal ekipte oynamasından ötürü yıldız oyuncuya yansılı.

Sakatlığı sürüyor

PSG’nin sportif yöneticisi Leonardo yaptığı açıklamalarda bir müddettir diz sakatlığı sebebi ile kadroyla alana çıkamayan Messi’nin güzelleşmesini tamamlar tamamlamaz ulusal kadroya gidip oynamasından hoşnut olmadığını söyledi. “Milli kadroda oynayabilecek düzeyde fizikî kapasitesini onaylamadığımız bir oyuncunun gidip ulusal ekipte oynamasını kabul etmiyoruz.” diyen Leonardo, bu stil durumların mantıklı olmadığını ve FIFA ile bunun mutabakatının yapılmasının gerektiğini belirtti.

Mukavelede ulusal kadro maddesi!

Fransız basınında daha evvel çıkan haberlerde Messi’nin PSG’ye imza attığı sırada kontratına özel bir unsur eklettiği ve Arjantin Ulusal Grubu ile başaracağı şeylere çok değer verdiği için ulusal gruba gidiş gelişlerinde sorun yaşanmamasını talep ettiği tez edilmişti.

Messi üzere Leonardo Paredes de bir müddettir sakatlığı sebebi ile PSG forması giyememesine rağmen Arjantin Ulusal Grubu’na çağrılmış ve ülkesine seyahat etmişti.

Geçtiğimiz hafta Bordeaux maçı öncesinde bu mevzuyu gündemine taşıyan teknik yönetici Mauricio Pochettino da “Messi Bordeaux maçında bizimle olamayacak fakat ulusal grupta oynayabilir. Umudumuz o ki ulusal grubunda da oynar ve bize de fit bir formda dönebilir.” demişti.

Bu dönem sakatlıkların da tesiri ile PSG’de 8 maça çıkabilen Lionel Messi, 3 gol attı.