enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

PSG Real Madrid’in Mbappe için yaptığı transfer teklifini reddetti

Fransa Birinci Futbol Ligi’nin (Ligue 1) gruplarından Paris Saint-Germain’in (PSG) Sportif Yöneticisi Leonardo de Araujo, yıldız futbolcuları …

PSG Real Madrid’in Mbappe için yaptığı transfer teklifini reddetti
25.08.2021 20:07
0
A+
A-

Fransa Birinci Futbol Ligi’nin (Ligue 1) gruplarından Paris Saint-Germain’in (PSG) Sportif Yöneticisi Leonardo de Araujo, yıldız futbolcuları Kylian Mbappe’nin transferi için İspanyol temsilcisi Real Madrid’in 160 milyon avroluk teklifini reddettiklerini bildirdi.

Araujo, basına yaptığı açıklamada, kulüp olarak Mbappe’nin Haziran 2022’de sona eren kontratını uzatmak istediklerini ve ona 2 teklifte bulunduklarını söyledi.

Real Madrid’in Mbappe için yaptığı 160 milyon avroluk teklife değinen Araujo, İspanya temsilcisinin bu teklifi resmi olarak her şeyi yaptıklarını göstermek ve bir yıl bekledikten sonra bonservis bedeli ödemeden Kylian Mbappe’yi tranfer etmek için yaptıklarını öne sürdü.

Araujo, “Real 2 yıldır bu türlü davranıyor. Bu hakikat değil hatta yasa dışı zira oyuncu ile temasa geçtiler. Bu bizim için kabul edilemez. Yapılan yanlışsız değil. Stratejileri kontratın bitimine 1 yıl ve transfer mühletinin sona ermesine 7 gün kala teklifte bulunmak tarafındadır. Real Madrid tekliflinin reddedilmesini istiyor zira Kylian’a her şeyi yaptıklarını göstermek istiyorlar, böylelikle gelecek sene için onunla pazarlık yapmaya başlamak istiyorlar.” halinde konuştu.

Real Madrid’in teklifini kelamlı olarak reddettiklerini ve bu ekipten yeni teklifin gelmediğini tabir eden Araujo, “Mbappe gitmek istiyorsa onu tutmayacağız ancak bizim istediğimiz kurallarda olacak.” dedi.

Araujo, Kylian Mbappe’nin ekipten ayrılmak istediği için Real Madrid’in teklifte bulunduğunu belirterek, “Eğer Kylian gitmek istemediğini söylemek istiyorsa, o vakit gitmez zira bizim istediğimiz de bu.” tabirini kullandı.

AA