enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Peng Shuai’nin ‘yaşam kanıtı’ imgeleri paylaşıldı

Çin devlet medyası Küresel Times’ın Şef Editörü, 2 Kasım’dan itibaren kayıp tenisçi Peng Shuai’nin 3 farklı imajını yaşadığına dair delil olarak …

Peng Shuai’nin ‘yaşam kanıtı’ imgeleri paylaşıldı
21.11.2021 11:52
0
A+
A-

Çin devlet medyası Küresel Times’ın Şef Editörü, 2 Kasım’dan itibaren kayıp tenisçi Peng Shuai’nin 3 farklı imajını yaşadığına dair delil olarak bugün paylaştı. Şef Editör, ‘yaşam kanıtı’ manzaralarla birlikte “Video içeriği, onların cumartesi günü Pekin saatinde çekildiğini açıkça gösteriyor” tabirlerini kullandı.

Ünlü tenisçi Peng Shuai, 2 Kasım’da Çin toplumsal medya sitesi Weibo’da eski Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli hakkında kendisini uzun mühlet taciz ettiğine dair bir sav yayınladı. O tarihten itibaren kendisinden haber alınmayan tenisçinin, arkadaşlarıyla yemekte olduğu ve bir tenis tertibindeki imajları içeren 3 farklı ‘yaşam kanıtı’ görüntüler paylaşıldı.

Paylaşım, Çin devlet medyası Küresel Times’ın Şef Editörü Hu Xijin tarafından yapılarak görüntülerle birlikte, “Peng Shuai’nin bir restoranda koçu ve arkadaşlarıyla akşam yemeği yediğini gösteren iki görüntü klip edindim. Görüntü içeriği, onların cumartesi günü Pekin saatinde çekildiğini açıkça gösteriyor” bildirisi yer aldı.

BAYAN TENİSÇİLER BİRLİĞİ: 2 KASIM’DAN İTİBAREN HABER ALAMADIK

Bayan Tenisçiler Birliği (WTA) ve ünlü tenisçiler, 2 Kasım’dan itibaren ünlü tenisçinin yaptığı taciz açıklamasından sonra kendisinden haber alınamadığını belirterek, hayatından telaş ettiklerine dair açıklamalar yapmıştı. İngiltere Dışişleri Bakanlığı basın açıklaması yaparak, “Çinli yetkililer, onun güvenliği ve nerede olduğuna dair doğrulanabilir delilleri hemen sağlamalı. Herkesin reaksiyon korkusu olmadan konuşmasına müsaade verilmelidir. Dünyanın rastgele bir yerindeki tüm cinsel akın raporları soruşturulmalıdır” sözlerini kullanmıştı.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.