enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Paralimpik tekvandoda amaç Tokyo’da “ilklere imza atmak”

Metin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada atletlerimizin kota sürecinin 1,5 yıl evvel bittiğine dikkati çekerek, “Sporcular, koronavirüs …

Paralimpik tekvandoda amaç Tokyo’da “ilklere imza atmak”
23.08.2021 12:09
0
A+
A-

Metin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada atletlerimizin kota sürecinin 1,5 yıl evvel bittiğine dikkati çekerek, “Sporcular, koronavirüs pandemisi nedeniyle bir yıl ertelenen oyunlar için kamplarda hazırlıklarını sürdürdü. Bu süreçte karşılaşma yapılmadı desek yerinde olur. Artık bu çalışmaların sonuna geldik.” dedi.

Her atletin hayalinin ülkesini en itibarlı tertipte temsil etmek olduğuna vurgu yapan Şahin, “Sporcularımız bunun için tüm hazırlıklarını yaptı. Madalyadan daha kıymetlisi orada uğraş edebilmek. Biz hem en âlâ formda ülkemizi temsil etmek hem de bunun sonucunu almak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

“Tokyo’da ülkemize para tekvandodaki birinci madalyalarımızı getirmek istiyoruz.” diyen Şahin, şöyle devam etti:

“Sporcularımız bunu başaracak kapasiteye sahip. Tekvandoda 2000 Sidney’den bu yana yer aldığımız yaz olimpiyat oyunlarında bugüne kadar madalya konusunda hiç boş geçmedik. Bu geleneğimizi para tekvandoda da devam ettirmek en büyük dileğimiz.”

Türkiye, bütün sıkletlerde uğraş edecek tek ülke

Bu ortada 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda para tekvando branşında karşılaşmalar, 6 sıklette yapılacak.

Tokyo’da 6 sıkletin tamamında madalya çabası verecek tek ülke olan Türkiye, Meryem Betül Çavdar, Gamze Gürdal, Şeyma Işık Emeksiz Bacaksız, Mahmut Bozteke, Fatih Çelik ve Mehmet Vasıf Yakut ile paralimpik oyunlarında kürsü çabası verecek.

ETİKETLER: , ,