enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Miodrag Radulovic’ten Türkiye-Karadağ maçı değerlendirmesi

A Ulusal Futbol Grubu’nun FIFA 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi’nde yarın oynayacağı Karadağ Ulusal Kadrosu’nda teknik yönetici Miodrag …

Miodrag Radulovic’ten Türkiye-Karadağ maçı değerlendirmesi
31.08.2021 20:37
0
A+
A-

A Ulusal Futbol Grubu’nun FIFA 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi’nde yarın oynayacağı Karadağ Ulusal Kadrosu’nda teknik yönetici Miodrag Radulovic ve futbolcu Stefan Savic, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Karadağ Teknik Yöneticisi Miodrag Radulovic, sıkıntı ve enteresan bir maç beklediklerini belirterek, “Grubun birincisi ile oynayacağız. Birinci 3 maçımız hoş geçti, hoş bir muvaffakiyet elde ettik. Tıpkı muvaffakiyete devam etmek ve kaliteli bir futbol sergilemek istiyoruz. Başarılı bir futbolla yarın akşamı da atlatmak istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“ŞENOL GÜNEŞ ÜZERE BAŞARILI VE MESLEKLİ BİR BEŞERDEN BU TÜRLÜ ŞEYLER DUYMAK MEMNUNLUK VERİCİ”

A Ulusal Futbol Grubu’nun teknik yöneticisi Şenol Güneş’e kendisini ve grubunu övmesinden ötürü teşekkür eden Radulovic, şöyle konuştu: “Öncelikle Türk Ulusal Kadrosu’nun teknik yöneticisi Şenol Güneş’e övgüleri için teşekkür ederim. Böylesine başarılı ve meslekli bir beşerden bu türlü şeyler duymak çok keyifli edici. Güçlü bir grup olduğumuzu düşünüyorum lakin şiddetli bir ekiple oynayacağız. Biz bütün kalitemizle puanları kendi hanemize yazdırmak için elimizden geleni yapacağız.”

“BENİM ÇOCUKLARIMA İNANIYORUM”

“Türkiye oynadığı birinci 3 maçta da çok başarılı sonuçlar elde etti” diyen Radulovic, “Sonrasında bir zorluk yaşadı ancak bu demek değildir ki yaırn güçsüz çıkacaklar. Lakin ben de benim çocuklarıma inanıyorum. Benim çocuklarım da maça hazır. Seyircilerin izlerken zevk alacakları bir maç olacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“7 GÜNDE 3 MAÇ OYNAMAK ÇOK ZOR”

Koronavirüs kapsamında yapılan değişiklikler sonrasında 7 günde 3 maç oynamanın çok güç olduğunu kaydeden Miodrag Radulovic, “Sonraki maçları konuşmayı çok hakikat bulmuyorum, evvel yarınki maçı atlatmamız gerekiyor. Biz bütün maçlarımızdan puan yahut puanlar alarak ilerleme katetmek istiyoruz” dedi.

“SEYİRCİLERE HOŞ BİR MAÇ İZLETMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Futbolcu olduğu periyotta Türkiye’de bir maçta oynadığını hatırlatan Radulovic, “Ben eski statta oynamıştım. O vakit Galatasaray yeni stat yapıyordu. Balkan Şampiyonası’nda oynamıştım. O vakit futbolu seven ve futboldan anlayan bir seyirci karşısında oynamıştım. Umarım yarın da bu türlü bir seyirci kitlesi olur. Biz de onlara hoş bir maç izletmek için elimizden geleni yapacağız” diyerek kelamlarını noktaladı.

STEFAN SAVIC: MAÇA GALİBİYET İÇİN ÇIKACAĞIZ

Karadağ Ulusal Grubu’nun oyuncusu Stefan Savic, kuvvetli bir maç olacağını lisana getirerek, “Karşımızda çok güçlü bir rakip mevcut. Oyuncularım yeterli hazırlandı, biz de kalitemizi alana koyarak hoş bir sonuç elde edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Türkiye A Ulusal Kadrosu’nda İngiltere’de forma giymesinden ötürü, ülkenin kararı sonucunda ulusal kadroda forma giyemeyecek oyuncular olduğunun hatırlatılması üzerine Savic, “Türkiye için üzücü bir durum lakin biz kendi ulusal ekibimize odaklanmış durumdayız. Bizim de eksiklerimiz var. Kendi ekibimize konsantre olmak zorundayız. Türkiye’de o oyuncuların yerini dolduracak öbür oyuncuların olduğuna inanıyorum” tabirlerini kullandı.

Savic son olarak Hollanda ve Letonya maçlarıyla ilgili gelen soruya, “Hollanda ve Letonya maçlarına çok vakit var. Yalnızca yarınki maça konsantre olmuş durumdayız. Türkiye maçına galibiyet için çıkacağız” karşılığını vererek kelamlarını noktaladı. (DHA)

ETİKETLER: , , , ,