enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Mesut Özil, Fenerbahçe’de bir başka!

Büyük fedakarlıklarla ve umutlarla Fenerbahçe ’ye transfer edilen, lakin futbola verdiği uzun orta ve sakatlıklar nedeniyle beklenen çıkışı …

Mesut Özil, Fenerbahçe’de bir başka!
19.09.2021 00:37
0
A+
A-

Büyük fedakarlıklarla ve umutlarla Fenerbahçe ’ye transfer edilen, lakin futbola verdiği uzun orta ve sakatlıklar nedeniyle beklenen çıkışı yapamayan Mesut Özil, adım adım eski parlak günlerine dönüyor.

Hürriyet’in haberine nazaran; bilhassa son Eintracht Frankfurt maçında sergilediği istekli futbol ve kadrosu sahiplenişi, Arsenal’deki Mesut’tan çok farklı bir oyuncu portresi ile karşı karşıya olduğumuzu gösterdi. Dünyanın en tanınmış futbolcuları ortasında yer alan Mesut Özil’i yakından takip edenler, yıldız oyuncudaki şu değişimlere dikkat çekiyor:

Grubun güzelliği için ne gerekiyorsa yapıyor

1- Arsenal’de bilhassa son periyodunda yüzünden okunan mutsuzluk neredeyse büsbütün kayboldu. Artık daima gülümseyen ve memnunluğu gözlerinden okunan bir Mesut var.

2- Mesut, Arsenal’da iken yalnızca futbolunu oynar, haksızlığa uğrasa bile sesini çıkarmazdı. Fakat artık hakkını arıyor, gerekirse arbedeye bile giriyor.

3- Sönük, heyecansız gol sevinçleri, yerini hırslı ve coşkulu sevinçlere bıraktı. Gollerden sonra şampiyon olmuşçasına sevinip tribünlere koşuyor.

4- Çocukluk aşkı Fenerbahçe’yi, daha evvel forma giydiği ekiplerden daha çok sahiplendi. Ekip için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu her fırsatta gösteriyor.

5- Arsenal’de dışlanan Mesut, liderlik özelliklerini Fenerbahçe’de gösteriyor. Ekibin her manada önderi, genç futbolculara yol gösteren bir ağabey.

Koç ve Pereira’dan tam dayanak alıyor

Mesut Özil’deki bu büyük değişimin sırrı, Fenerbahçe topluluğunun, tüm fertleriyle onu kucaklamasında yatıyor. Lider Ali Koç’la arkadaş üzere. Koç kendisine her türlü dayanağı veriyor, bir dediği iki edilmiyor. İstanbul, kendisinin ve ailesinin meskeni üzere. Tüm ailesi İstanbul’da, Londra’dakinden çok daha huzurlu. Mesut ayrıyeten fiziki açıdan da fit durumda. Yaz tatilini konutundaki spor salonunda çalışarak geçiren deneyimli futbolcuya, teknik yönetici Vitor Pereira ve grubu de her türlü idman takviyesini veriyor. Şu an yalnızca maç eksiği bulunan Mesut’un ekim ayı sonunda gerçek performansına ulaşması bekleniyor.

ÖZİL’İN SANSAYONEL DÖNÜŞÜ

Frankfurt-Fenerbahçe maçı, Alman basınında geniş yer aldı. Bild gazetesi “Frankfurt’ta dünya şampiyonu Mesut Özil’in sansasyonel dönüşü” başlığıyla verdiği haberinde, ünlü futbolcunun 2018’de Alman Ulusal Takımı’ndan ayrılışından sonra birinci defa Almanya’da alana çıktığını ve maçta attığı gol için coşkulu bir sevinç gösterisi yaptığını söz etti. Öteki yorumlar şöyle: Spiegel: Evvel Özil’in golü, sonra duraklama vaktinde büyük dram. Express: Frankfurt son dakikada nakavttan kurtuldu, Mesut Özil Almanya dönüşünde gol attı. Kicker: Son kısımdaki VAR dramatiğinden sonra Frankfurt Fenerbahçe’den 1 puanı kurtardı.

ETİKETLER: , , , ,