enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Lille’de teknik yönetici Gourvennec’ten Yusuf Yazıcı açıklaması

A Ulusal Grubumuzun 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’ndaki Cebelitarık ve Karadağ maçları takımına davet edilmeyen Yusuf Yazıcı, ulusal …

Lille’de teknik yönetici Gourvennec’ten Yusuf Yazıcı açıklaması
19.11.2021 17:37
0
A+
A-

A Ulusal Grubumuzun 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’ndaki Cebelitarık ve Karadağ maçları takımına davet edilmeyen Yusuf Yazıcı, ulusal ortayı grubu Lille ile birlikte geçirdi. Lille Teknik Yöneticisi Jocelyn Gourvennec de bu duruma ait açıklamalarda bulundu.

Lille’deki performansı eleştirilen ve oyun müddetleri düşen Yusuf Yazıcı konusunda Cebelitarık maçı sonrası açıklamalarda bulunan A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, “Yusuf Yazıcı, mart ayında bize yardım edecekse kulübünde dakika bulması değerli. Bu vakti kullanıp Lille kadrosunda bir adım daha atıp, daha çok oynamaya gayret gösterirse onu yine kabul etmek bizim için büyük keyif olacaktır” sözlerini kullanmıştı.

‘Stefan Kuntz Yusuf’u uyarmıştı’

Lille Teknik Yöneticisi Jocelyn Gourvennec de bu ortanın Yusuf’a güzel geldiğini söz etti. Stefan Kuntz ile daha evvel bir görüşme gerçekleştirdiğini de tabir eden Gourvennec, “Bire bir görüşmeler ismine bu ulusal ortadan faydalandık. Yusuf Yazıcı ile bir görüşme gerçekleştirdim. Birbirimizle konuşmak ve kimi noktalara değinmek değerliydi. Türk Ulusal Kadrosuna seçilmediği için hayal kırıklığı yaşadı. Yeni teknik yöneticileri onu uyarmıştı. Ayrıyeten beni de Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik ve Burak Yılmaz hakkında bilgi almak için aramıştı” dedi.

Yusuf’un hırsına da dikkat çeken Fransız teknik adam, “Çok uygun iki hafta geçirdi. Bugün artık daha güzel durumda. Daha âlâ idman yapıyor. Hem Lille’in durumunun hem de Türk Ulusal Ekibine seçilmemesinin hırsını gösteriyor. Artık çok daha âlâ bir ruh halinde. Bu türlü olunca da daha uygun performans sergiliyor. İdmanlarda çok özel şeyler yapıyor. Toplu oyunda daha fazla yer alması gereken yetenekli, farklı bir oyuncu ki ona güveneceğiz” tabirlerini kullandı.