enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kocaelispor Yardımcı Antrenörü Turgay Karslı: 11 şampiyon adayı var

Yeni dönem öncesi maksatları hakkında konuşan Karslı, “Her şey vaktinde kıymetlendirilir, alışılmış ki temennimiz Muhteşem Lig lakin yaptığımız …

Kocaelispor Yardımcı Antrenörü Turgay Karslı: 11 şampiyon adayı var
11.07.2021 16:16
0
A+
A-

Yeni dönem öncesi maksatları hakkında konuşan Karslı, “Her şey vaktinde kıymetlendirilir, alışılmış ki temennimiz Muhteşem Lig lakin yaptığımız çalışmalar ve stratejiler uzun vadeli. Yavaş yavaş, adım adım maksada gideceğiz. Vakte gereksinimimiz var” formunda konuştu.

“11 TANE ŞAMPİYONLUK ADAYI VAR”

TFF 1’inci Lig’de çok fazla ekibin Harika Lig yarışı vereceğini söyleyen Karslı, “11 tane şampiyonluğa aday kadronun olduğu bir ligde oynayacağız. Hepsinin taraftarının toplamı Muhteşem Lig taraftarlarının oranı kadar. Vilayet ekiplerinin fazla olmasıyla daha kaliteli, futbol içerikli bir ligin geçeceğini düşünüyorum. Sıkıntı olacak. Geçen yıldan deneyimli, üstte kendisine yer etmeye çalışan kadrolar var. Vakte gereksinim var, futbolun gelişimi ve oraya bakış açısının da gelişimine nazaran yol alacağız” dedi.

“TOPLAM 6 YABANCI OYUNCU DÜŞÜNÜYORUZ”

Yabancı oyuncu konusunda da niyetlerini aktaran Karslı, “Yabancı oyuncu konusunda fazla oyuncu havuzuna sahip olmak istemiyoruz, en fazla 6 oyuncu düşünüyoruz. Daha az fakat kaliteli yabancıyla yola devam etmek isteriz. Maksat olarak 6’nın üzerinde yabancı barındırmak istemiyoruz, genç yabancı da aldık. Çok fazla yabancı barındırarak sıkıntı iktisada sahip olmak istemiyoruz” diye konuştu.

“HOCAMIZ KENDİNİ NE VAKİT SAĞLIKLI HİSSEDER, HEKİMLER NE VAKİT MÜSAADE EDERSE YANIMIZDA, BAŞIMIZDA OLUR”

Gördüğü koronavirüs tedavisi nedeniyle ekibin başında yer alamayan teknik yönetici Mustafa Reşit Akçay ile ilgili de konuşan Karslı, şöyle konuştu:

“Mutlaka ister. Biz de istiyoruz. Fakat bu enteresan gelişen bir süreç oldu. Biz hocamla buraya başladığımızda Nisan ayında hasta oldu. Nisan ayından sonraki süreci biz yeniden karşılıklı anlaşarak, paylaşarak şampiyonluğa kadar getirdik. Bugünkü kamp sürecimiz ve lige başladığımız tarih de tıpkı gelişiyor. Biz bir grubuz. Mustafa hocamın eşiyle görüştüm dün. Sıhhatinin çok uygun olduğunu, olağana yavaş yavaş döndüğünü söyledi. Lakin hastane sonrasında sağlıklı bir ortama, dinlenmeye gereksinimi olduğu söylenildi. Bizim işimiz adrenalini yüksek bir iş. Hareketli bir iş. O yüzden hocamız sıhhatine kavuşup, kendini ne vakit sağlıklı hisseder, tabipler ne vakit müsaade ederse yanımızda, başımızda olur. Hatta ben idareye şunu da söyledim. Biz neden yeni modelleri denemiyoruz. Bugün İngiltere’de üstte bir koç var. Altında bir grubu var, daima koordine haldeler. Bunu biz de yapabiliriz. Bu tesadüf de olsa düzgün bir örnek teşkil edebilir. Biz bunu başarabilecek entelektüel yapıya, diyaloğa, öz itimada ve özveriye sahibiz. Kompleks taşımıyoruz bu manada.”

“TARAFTARIN BİZİ ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞINI PEK UYGUN BİLİYORUM”

Taraftarın futboldaki ehemmiyetine dikkat çeken ve Kocaelispor taraftarının kendilerini asla yalnız bırakmayacaklarını bildiklerini tabir eden Turgay Karslı, “Futbolun bir kısmının gösteri olduğunu düşünürsek; taraftarlar, uygun ambiyans ve düzgün ortam futbolun en kıymetli argümanı, kesimi. Buraya geldiğimde bana dedikler ki amatörde 30 bin bireye oynayan bir topluluğa geldiniz. Doğal benim futbolculuktan, antrenörlükten, ağabeylerimden edindiğim ve gördüğüm bir Kocaelispor geçmişi var. Lakin bugünkü durumu gittiğimizde anlatılanlar üzere değildi. Sonradan, içine girdikçe gördüm ki baya aktifler. Taraftarımız yapan olsun. Bu dayanağı biz geçen sene onlardan aldık. Vakit zaman farklı da yorumlandı. Lakin biz bu takviyesi onlardan istiyoruz. Zati biz takviye istemesek bile bu grubun sahibi onlar. Onlar bunu gösterecekler. O saha, tribünler 1 yıldır taraftara hasret. Oraları dolduracaklar. Biz de bekliyoruz. Biz de aslında alanda o adrenalin ile heyecanı buluyoruz. Oyuncular da o denli. Bazen yalnızca bizim cılız sesimiz yetmiyor. Taraftarın gür sesi ve temposu da oyuncuları coşturuyor. Onlara muhtaçlığımız var ve bizi asla yalnız bırakmayacaklarını çok yeterli biliyorum” tabirlerini kullandı.

DHA

ETİKETLER: , , , ,