enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmir’de plajda büyük heyecan başladı

Plaj voleybolunda BVA Balkan Şampiyonası, U18 ve U22 Avrupa Şampiyonası ile CEV Continental Cup’a muvaffakiyetle mesken sahipliği yapan İzmir …

İzmir’de plajda büyük heyecan başladı
11.07.2021 16:50
0
A+
A-

Plaj voleybolunda BVA Balkan Şampiyonası, U18 ve U22 Avrupa Şampiyonası ile CEV Continental Cup’a muvaffakiyetle mesken sahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu sefer U20 Avrupa Şampiyonası için kapılarını açtı. Avrupa’nın 20 yaş altındaki en âlâ atletlerinin uğraş ettiği, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü iş birliği ile düzenlediği dev şampiyona 11 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek.

Bayanlarda 29 farklı ülkeden 64, erkeklerde ise 30 farklı ülkeden tekrar 64 atletin gayret ettiği CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, İnciraltı Plaj Voleybolu Tesisleri’nde toplumsal uzaklık kurallarına uygun olarak tribünden izlenebiliyor. Günün birinci maçlarında bayanlar serisi oynandı. Naz Akyüz – Sanem Baş ikilisi, Yunanistan’dan Ionna Perdikaki – Marira Antonakaki’ye 2-1, Irmak Gökçen – Ece Özdemir ikilisi Ukrayna’dan Anhelina Khmil – Tetiana Lazarenko’ya 2-0’lık skorlarla mağlup oldu. Bayanlarda Türkiye’nin yanı sıra Hollanda, Finlandiya, Belçika, Bulgaristan, Norveç, Yunanistan, Slovakya, Hırvatistan, Andorra, Rusya, Fransa, Sırbistan, Romanya, İsrail, Litvanya, Estonya, Slovenya, Danimarka, Avusturya, Polonya, Almanya, İsveç, Çekya, Macaristan, İtalya, Ukrayna, İspanya, İsviçre ve Letonya şampiyonluk kupası için plajda ter döküyor.

U20 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda erkeklerde ise Türkiye’yi Batuhan Kuru – Necmi Ayberk Güllük, Sacit Kurt – Ahmet Can Cins ve Furkan Ramazan Kaplan – Bahadır Utku Kesgin ikilileri temsil ediyor. Erkeklerde Türkiye’nin yanı sıra İsveç, Almanya, İtalya, Hollanda, Letonya, Polonya, İsviçre, İsveç. İsrail, Avusturya, Ukrayna, Çekya, Macaristan, Fransa, Portekiz, İspanya, Slovenya, Belçika, Sırbistan, Litvanya, Slovakya, Romanya, Rusya, Bulgaristan, Danimarka, Hırvatistan, Estonya ve Lihtenştayn gayret ediyor.

DHA

ETİKETLER: , , ,