enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İşte Şenol Güneş’in A Ulusal Kadro mesleği

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi altıncı maçında Hollanda’ya 6-1 yenilen A Ulusal Futbol Ekibi’nde Şenol Güneş ile yollar ayrıldı …

İşte Şenol Güneş’in A Ulusal Kadro mesleği
10.09.2021 15:07
0
A+
A-

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi altıncı maçında Hollanda’ya 6-1 yenilen A Ulusal Futbol Ekibi’nde Şenol Güneş ile yollar ayrıldı. Türkiye Futbol Federasyonu A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını açıkladı.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası elemelerinde alınan berbat sonuçlar nedeniyle tenkitlerin maksadı haline gelen 69 yaşındaki tecrübeli teknik adam, ay-yıldızlı takımla bugüne kadar 82 maça çıktı.

Şenol Güneş idaresindeki ulusal ekip, 59’u resmi, 23’ü özel toplam 82 maç oynarken, bu karşılaşmalarda 38 galibiyet, 23 beraberlik ve 21 mağlubiyet yaşadı.

Türkiye, Güneş idaresinde 127 gol attı, kalesinde 90 gole mani olamadı.

Şenol Güneş’in Ulusal Grup ‘ın başında ikinci devrinde 32 maç oynanırken, bu maçlarda 15 galibiyet, 10 beraberlik ve 7 yenilgi alındı.

Güneş idaresinde 59. resmi maç

A Ulusal Grup, Şenol Güneş idaresinde 59 resmi maç oynadı. Türkiye, Güneş yönetiminde yaptığı 59 resmi maçın 31’ini kazandı, 14’ünü yitirdi, 14’ünde de eşitliği bozamadı. Bu maçlarda 103 gol atan ay-yıldızlı takım, kalesinde 64 gol gördü.

Şenol Güneş ile 23 özel maç

A Ulusal Ekip, Şenol Güneş idaresinde 23 özel müsabakaya çıktı. Türkiye, Güneş idaresinde alana çıktığı 23 özel maçta 7 galibiyet, 9 beraberlik ve 7 mağlubiyet yaşadı.

Şenol Güneş periyodu ulusal maçlar

A Ulusal Futbol Takımı’nın Şenol Güneş idaresinde yaptığı maçlar ve sonuçları şöyle:

Tarih Yer Tertip Rakip Sonuç

07.09.2021 Cebelitarık Dünya Kupası Elemeleri Hollanda 1-6

04.09.2021 Cebelitarık Dünya Kupası Elemeleri Cebelitarık 3-0

01.09.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Karadağ 2-2

20.06.2021 Bakü EURO 2020 İsviçre 1-3

16.06.2021 Bakü EURO 2020 Galler 0-2

11.06.2021 Roma EURO 2020 İtalya 0-3

03.06.2021 Paderborn Özel Moldova 2-0

31.05.2021 Antalya Özel Gine 0-0

27.05.2021 Antalya Özel Azerbaycan 2-1

30.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Letonya 3-3

27.03.2021 Malaga Dünya Kupası Elemeleri Norveç 3-0

24.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Hollanda 4-2

18.11.2020 Budapeşte UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-2

15.11.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Rusya 3-2

11.11.2020 İstanbul Özel Hırvatistan 3-3

14.10.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 2-2

11.10.2020 Moskova UEFA Uluslar Ligi Rusya 1-1

07.10.2020 Köln Özel Almanya 3-3

06.09.2020 Belgrad UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 0-0

03.09.2020 Sivas UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-1

17.11.2019 Andorra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 2-0

14.11.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 0-0

14.10.2019 Paris Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 1-1

11.10.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 1-0

10.19.2019 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

07.09.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 1-0

11.06.2019 Reykjavik Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 1-2

08.06.2019 Konya Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 2-0

02.06.2019 Antalya Özel Özbekistan 2-0

30.05.2019 Antalya Özel Yunanistan 2-1

25.03.2019 Eskişehir Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

22.03.2019 İşkodra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 2-0

18.02.2004 Adana Özel Danimarka 0-1

19.11.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 2-2

15.11.2003 Riga Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 0-1

11.10.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-0

09.09.2003 Dublin Özel İrlanda Cumhuriyeti 2-2

06.09.2003 Vaduz Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein 3-0

20.08.2003 Ankara Özel Moldova 2-0

28.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Kolombiya 2-1

26.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Fransa 2-3

23.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Brezilya 2-2

21.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Kamerun 0-1

19.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası ABD 2-1

11.06.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-2

07.06.2003 Bratislava Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 1-0

30.04.2003 Teplice Özel Çekya 0-4

02.04.2003 Sunderland Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-2

12.02.2003 İzmir Özel Ukrayna 0-0

20.11.2002 Pescara Özel İtalya 1-1

16.10.2002 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein 5-0

12.10.2002 Üsküp Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 2-1

07.09.2002 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 3-0

21.08.2002 Trabzon Özel Gürcistan 3-0

29.06.2002 Daegu Dünya Kupası Finalleri Güney Kore 3-2

26.06.2002 Saitama Dünya Kupası Finalleri Brezilya 0-1

22.06.2002 Osaka Dünya Kupası Finalleri Senegal 1-0

18.06.2002 Miyagi Dünya Kupası Finalleri Japonya 1-0

13.06.2002 Seul Dünya Kupası Finalleri Çin 3-0

09.06.2002 Incheon Dünya Kupası Finalleri Kosta Rika 1-1

03.06.2002 Ulsan Dünya Kupası Finalleri Brezilya 1-2

23.05.2002 Hong Kong Özel Güney Afrika 0-2

17.04.2002 Kerkrade Özel Şili 2-0

26.03.2002 Bochum Özel Güney Kore 0-0

12.02.2002 Breda Özel Ekvador 0-1

14.11.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Avusturya 5-0

10.11.2001 Viyana Dünya Kupası Elemeleri Avusturya 1-0

06.10.2001 Kişinev Dünya Kupası Elemeleri Moldova 3-0

05.09.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-2

01.09.2001 Bratislava Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-0

15.08.2001 Oslo Özel Norveç 1-1

06.06.2001 Bursa Dünya Kupası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-3

02.06.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 3-0

25.04.2001 Gaziantep Özel Arnavutluk 0-2

28.03.2001 Üsküp Dünya Kupası Elemeleri Kuzey Makedonya 2-1

24.03.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-1

28.02.2001 Amsterdam Özel Hollanda 0-0

15.11.2000 İstanbul Özel Fransa 0-4

11.10.2000 Bakü Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 1-0

07.10.2000 Göteborg Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-1

02.09.2000 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Moldova 2-0

16.08.2000 Saraybosna Özel Bosna Hersek 0-2

Not: Skorlarda birinci grup Türkiye olarak alınmıştır.