enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İsmail Fazilet: Engelli futbolunda bir dünya markasıyız

TFF’nin internet sitesinde görüşlerine yer verilen Fazilet, 12-19 Eylül’de Avrupa Ampute Futbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek …

İsmail Fazilet: Engelli futbolunda bir dünya markasıyız
05.09.2021 21:22
0
A+
A-

TFF’nin internet sitesinde görüşlerine yer verilen Fazilet, 12-19 Eylül’de Avrupa Ampute Futbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek şampiyonanın hazırlıklarına Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde devam eden Ampute Ulusal Takımı’yla ilgili değerlendirmede bulundu.

Ampute Ulusal Futbol Takımı’nın turnuvaya son şampiyon unvanıyla katılacağını hatırlatan İsmail Fazilet, “TFF ile engelli futbolunun yolunun kesiştiği 2006 yılından itibaren tüm kategorilerde aldığımız muvaffakiyetler ile engelli futbolunda bir dünya markası olduğumuzu rahatlıkla söz edebilirim. Ampute Futbol Ulusal Takımı’mızın da mazisinde dünya ikinciliği ve üçüncülüğü ile son Avrupa şampiyonluğu unvanı var. 2017 yılında TFF olarak Riva’da Avrupa Şampiyonası’na mesken sahipliği yapmıştık ve grubumuza şampiyonluğu getiren maç 45 bin seyircinin takviyesi ile Beşiktaş Stadı’nda oynanmıştı. ’Tek Ayaklı Kramponlarımızı’ Liderimiz Nihat Özdemir’in talimatı ile Polonya’ya uğurlamadan evvel artık bir klasik olan uğurlu Riva tesislerimizde kampa aldık. Millilerimizin ikinci defa Avrupa şampiyonu olacağına yürekten inanıyorum. TFF olarak bünyesinde futbol branşı bulunan 4 Engelli Spor Federasyonuna dayanağımız devam edecek. Ülkemizde futbol oynamak isteyen her engelli bireyimize ulaşmaya çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin ampute futbolunda dünyanın en başarılı ülkesi olduğunu kaydeden TFF Engelliler Uyum Konseyi Lideri Ömer Gürsoy ise “TFF, ampute futboluna geçtiğimiz 15 yılda finansal dayanaklarımızın yanında irtibat, gereç sponsorluğu, kamplar ve daha da kıymetlisi sevgisini aktarmıştır. UEFA’ya bağlı ülkeler içerisinde yalnızca TFF engelli futbolunun gelişimi için stratejik iş birliği ile takviye sağlamıştır. Bunun için federasyon bünyesinde kurumsal yapılar oluşturduk. Polonya’da Avrupa Şampiyonası’nın akabinde 2022’de ülkemizde yapılacak Dünya Şampiyonası’nın da favori ülkesiyiz.” değerlendirmesinde bulundu.