enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İrfan Buz: Akıllı bir oyunla kazandık

Harika Lig ’in 3. haftasında konuk ettiği Gaziantep’i 2-0 yenen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un teknik yöneticisi İrfan Buz, çok kıymetli bir …

İrfan Buz: Akıllı bir oyunla kazandık
29.08.2021 09:37
0
A+
A-

Harika Lig ’in 3. haftasında konuk ettiği Gaziantep’i 2-0 yenen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un teknik yöneticisi İrfan Buz, çok kıymetli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Buz, geçen hafta Göztepe müsabakasında kazanılan 3 puandan sonra Gaziantep çabasından de galibiyetle ayrıldıklarını tabir etti. Çok önemli, güçlü ve değerli bir karşılaşmayı kazandıklarını belirten Buz, şunları kaydetti:

“Özellikle geçen hafta alınan 3 puanın üzerine burada 3 puan almanın çok değer arz ettiğini düşünüyorum. Futbolcularımız bu hafta içerisinde yaptığımız çalışmaları harfiyen yerine getirdi, çok akıllı bir oyunla 2-0 kazandık. Çok değerli bir galibiyet aldık. Tebrik ediyorum ekibimi, hakikaten her şeyini ortaya koydu. Taktiksel olarak da harfiyen her şeyi yerine getirdiler. Grubu tebrik ediyorum. 6 puan bizim için çok değerli. Ulusal maç ortasında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Oyun içerisinde eksiklerimiz yok mu, var alışılmış. Çalışmamız, daha âlâ olmamız gerekiyor lakin bugünkü performans, bilhassa gayret manasında çok güzeldi. Çok kıymetli, 2-0 net bir galibiyet aldık.”

Tetteh açıklaması

İrfan Buz, müsabaka sırasında sakatlanan Benjamin Tetteh’in durumuna ait soruya, “Arka adalesinde batma oldu, üzüldük. Önümüze bakacağız. 1-2 gün içinde kanaması durduktan sonra MR’ına bakacağız. İnşallah çok fazla bir şeyi yoktur fakat en az 3-4 hafta olmayacağını düşünüyoruz. Bizim için değerli lakin şunu da söylemem gerekiyor. Kadro da çok kıymetli, kadro olmak da çok değerli. Tetteh de onun çok kıymetli bir modülü. Önümüzdeki süreçte çalışarak bunu atlamamız gerekiyor. İnşallah fazla bir şeyi de yoktur.” cevabını verdi.