enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hollanda-Türkiye maçında Türk taraftarlar tribünleri doldurdu

A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Hollanda maçının birinci 11’ini, 3 gün evvel oynanan ve 3-0 kazanılan Cebelitarık maçından biri …

Hollanda-Türkiye maçında Türk taraftarlar tribünleri doldurdu
07.09.2021 22:42
0
A+
A-

A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Hollanda maçının birinci 11’ini, 3 gün evvel oynanan ve 3-0 kazanılan Cebelitarık maçından biri zarurî 6 oyuncuyu değiştirerek kurdu. Cebelitarık maçında alanda olan orta saha ve atak çizgisinde yalnızca Orkun Kökçü’yü bu maça yazan Şenol Güneş, Kerem Aktürkoğlu, Yusuf Yazıcı, Taylan Antalyalı, Efecan Karaca ve Enes Ünal’ı yedeğe çekerek; yerlerine Okay Yokuşlu, Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu, Kenan Karaman ve Burak Yılmaz’ı alana sürdü. Kaleci tercihini Uğurcan’dan yana kullanan deneyimli teknik adam, savunma dörtlüsünü Kaan Ayhan, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü ve Mert Müldür’den oluşturdu.

OZAN TUFAN YEDEK, ZEKİ ÇELİK TAKIMDA YOK

İngiltere’deki çalışma müsaadesi süreçlerinin uzamasından ötürü Cebelitarık maçına yetişemeyen Ozan Tufan, Hollanda’da kafileye dahil oldu ve teknik yönetici Şenol Güneş tarafından maça yedek başlatıldı. Cebelitarık maçında sakatlanan Zeki Çelik ise maç takımında yer almadı. Maç takımına giremeyen başka iki futbolcu ise Enes ve Alpaslan Öztürk oldu.

TÜRK TARAFTARLAR TRİBÜNLERİ DOLDURDU

A Ulusal Kadro’nun Hollanda müsabakasına, bu ülkede yaşayan vatandaşlar ağır ilgi gösterdi. Kendilerine ayrılan kısmı büsbütün dolduran Türk vatandaşları, maç öncesi ve maç sırasında kuvvetli tezahüratlarıyla A Ulusal Kadro’ya moral verdi. Ayrıyeten Türkiye forması giymemesi şartıyla Hollandalı taraftarların oturduğu kısımlardan de bilet alan yüzlerce taraftarın olduğu belirtildi. Öte yandan Hollanda’da iki doz Covid-19 aşısını yaptıranların yanı sıra, son iki günde PCR testi yaptıran taraftarların statlara girişleri sağlandı. (DHA)

ETİKETLER: , ,