enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hidayet Türkoğlu’ndan yeni dönem değerlendirmesi

Hidayet Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen dönem ligleri başarılı bir biçimde tamamladıklarını lisana getirerek, “Bu sene de yeni …

Hidayet Türkoğlu’ndan yeni dönem değerlendirmesi
24.09.2021 12:52
0
A+
A-

Hidayet Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen dönem ligleri başarılı bir biçimde tamamladıklarını lisana getirerek, “Bu sene de yeni bir heyecanımız var. Buradan tüm kulüplerimize, yöneticilerimize, atletlerimize muvaffakiyetler dilemek istiyorum. İnşallah kazasız, belasız, pandeminin her geçen gün azaldığı bir dönem olur. Başarılarla dolu bir dönem yaşarız.” diye konuştu.

Türk ekiplerinin geçen dönem ülkeyi Avrupa kupalarında muvaffakiyetle temsil ettiğini aktaran Türkoğlu, “Bu dönem da 10 grubumuz bizi Avrupa’da gururla temsil edecek. Onlara şimdiden muvaffakiyetler diliyoruz. Her yıl bizim için yeni bir heyecan. Kendimizi hazır hissediyoruz.” tabirlerini kullandı.

Basketbol Muhteşem Ligi’nin kalitesinin her geçen gün arttığını anlatan Hidayet Türkoğlu, “Uyguladığımız mali kriterler çerçevesinde kulüplerimizin yaptığı sağlıklı yatırımlar sonucunda kadroların her geçen gün daha güçlendiği görebiliyoruz. Bilhassa sponsorluk manasında kulüplerimizi en uygun halde destekleyecek projeler ürettik, üretmeye devam edeceğiz. Bunun geri dönüşlerini almaya başladık. Kulüplerimiz her geçen gün daha kuvvetli kadrolar kurmaya başlıyor. İnşallah herkesin başarılarla dolu geçireceği bir dönem yaşarız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Seyircilerin tekrar salonlarda olması bizi çok keyifli ediyor”

Hidayet Türkoğlu, yeni dönemde basketbol maçlarının yüzde 50 seyirci kapasitesiyle oynanacağını lisana getirerek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Salonların seyircisiz olması bizi çok üzüyordu. Salonların olmazsa olmazı seyircidir. Hem grupları motive eden hem de atmosferi üst düzeye çeken her vakit taraftar olmuştur. Bu sene salonlara yüzde 50 kapasiteyle seyirci alınması kararı verdik. İnşallah bu pandemi her geçen gün ülke genelinde azalmaya başlar ve biz de seyirci oranını arttırırız. Fakat bu bahiste Sıhhat Bakanlığı ile birlikte hareket edeceğiz. Hem kulüplerimizin gelirlerinin artması hem de istenilen atmosferin oluşması manasında seyircilerin tekrar salonlarda olması bizi çok memnun ediyor.”

Basketbolun daha çok izlenmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması için çalıştıklarını belirten Türkoğlu, “TRT ve Tivibu ile olan mutabakatımızı uzattık. Her hafta Tivibu tüm maçları TRT de 2 maçı yayımlayacak. Liglerimizin bilinirliği ve görünürlüğü açısından ne kadar çok televizyondan yayınlanmasını sağlarsak, basketbolun daha üst noktalara geleceğini düşünüyoruz. Bu manada Tivibu ve TRT’ye dayanakları için teşekkür ediyoruz. İnşallah bir arada hoş projeler yapmaya devam ederiz.” sözlerini kullandı.

“Tek maksadımız basketbolun daha güzel yerlere gelmesi”

Türkiye Basketbol Federasyonunun olağan seçimli genel şurasında tekrar başkanlığa aday olduğunu hatırlatan Türkoğlu, basketbola hizmeti sürdürmek istediklerini lisana getirdi.

Hidayet Türkoğlu, kendisi dışında Harun Erdenay ve Erman Kunter’in de adaylıklarını açıkladığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Son 5 yıldır yaptıklarımızla basketbolu çok düzgün bir noktaya getirdiğimizi düşünüyoruz. Bu süreçte bize dayanak olan tüm dostlarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Sponsorlarımızla birlikle basketbolu çok üst düzeylere çektiğimizi düşünüyoruz. Basketbola hizmet etmeye devam edeceğiz. İki arkadaşımıza da muvaffakiyetler diliyorum. Temenniden çok somut, basketbolu daha güzel yerlere getirecek projelerle basketbol topluluğunu bilgilendirirler. Tek maksadımız basketbolun daha âlâ yerlere gelmesi. Vazifeye geldiğimizde temennilerden çok yaptığımız işlerle basketbolu bir düzeye getirdik. Topluluğumuz en gerçek kararı verecektir.”

Türkoğlu, ilerleyen günlerde yapacakları toplantılarla yeni projelerini kamuoyuyla paylaşacaklarını da kelamlarına ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.