enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hatayspor’da gaye birinci 10

Geçen yıl aldığı galibiyetlerle tüm dikkatleri üzerine çeken ve 2020-2021 döneminin gol hükümdarı Aaron Salem Boupendza ile gündemi uzun müddet …

Hatayspor’da gaye birinci 10
15.08.2021 00:01
0
A+
A-

Geçen yıl aldığı galibiyetlerle tüm dikkatleri üzerine çeken ve 2020-2021 döneminin gol hükümdarı Aaron Salem Boupendza ile gündemi uzun müddet meşgul eden Atakaş Hatayspor Kulübü idaresi, yeni dönem öncesi basın mensupları ile buluştu. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atakaş Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, bu dönem daha güçlü bir kadro kurduklarını söyledi. Lige galibiyetle başlayıp âlâ bitirmek istediklerini belirten Savaş, “İlk maçtan itibaren biz galibiyetle başlayıp en az geçen yılki üzere olmak istiyoruz. Olağan bizim amacımız, birinci 10 grup içine girmektir daha ilerisi olursa keyifli olacağız. Geçen sene de ‘hedefimiz birinci 10’a girmek’ dediğimde birileri gülmüştü lakin biz 6’ncı olduk. Bu sene de grubumuz birinci 10’a girecek güçtedir. Büyük şansızlıklara yaşamazsak kadromuz dönemi birinci 10’da bitirir. Olağan diyeceksiniz ki, Avrupa mı? Avrupa olursa ‘ne memnun’ deriz. Avrupa’ya da gitmek isteriz fakat amacımız birinci 10” dedi.

“BOUPENDZA TRANSFERİNDE NET GELİŞME YOK”

Aaron Boupendza’nın transferi için görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Savaş, “Transferle ilgili şu an net bir gelişme yok. Görüştüğümüz kulüpler var lakin kulüplerden bir adedinde biraz daha ileri gitmiş durumdayız. Olur, olmaz bilmiyorum lakin bizim futbolcumuz çok pahalı, o pahanın karşılığını veren ekiple da anlaşmak isteriz. İki önemli kulüp var şu anda. Biri Avrupa’dan biri Ortadoğu’dan. İkisiyle de görüşmeler devam ediyor ancak olup olmayacağı net değil” diye konuştu.

Kadroya destek olacağını düşündükleri iki stoper ile görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Savaş, “Stoperlerden bir tanesi bugün yahut en geç yarın gelecek Almanya’dan. İki yıl evvel Fenerbahçe ’de oynayan bir futbolcu, sol stoper” tabirlerini kullandı.

Toplantıda, Atakaş Hatayspor Kulübü Basın ve Dış Münasebetlerden Sorumlu Lider Vekili Mustafa Özat tarafından sunum yapılarak, kulüp ve yeni stadyum ile ilgili bilgiler verildi.

ETİKETLER: ,