enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hatayspor, birinci hafta maçında yeni stadında taraftarıyla buluşacak

Hatayspor, Kasımpaşa ile yeni yuvasında seyircisi önünde karşılaşmak için gün saymaya başladı. Toplu Konut Yönetimi Başkanlığının (TOKİ), Gençlik …

Hatayspor, birinci hafta maçında yeni stadında taraftarıyla buluşacak
15.08.2021 00:24
0
A+
A-

Hatayspor, Kasımpaşa ile yeni yuvasında seyircisi önünde karşılaşmak için gün saymaya başladı.

Toplu Konut Yönetimi Başkanlığının (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında 2016 yılı sonlarında inşasına başlanan ve 25 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan çağdaş statta 28 loca bulunuyor.

Hatayspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Özat, AA muhabirine, Üstün Lig ’de yeni dönemin kendileri için başka bir kıymete sahip olduğunu ve yeni statlarında birinci kere kendi seyircileri karşısına çıkacak olmanın memnunluğunu yaşadıklarını söyledi.

Son derece hoş ve çağdaş bir stada kavuştuklarını belirten Özat, burada taraftarlarıyla birlikte daha başarılı sonuçlar almayı umut ettiklerini kaydetti.

Taraftarların dayanağını her vakit yanlarında görmek istediklerini söz eden Özat, şöyle konuştu:

“Gerçekten çok hoş bir stadımız var. Yüzde 65 hibrit, yüzde 35 organik çime sahip olması, bizim için bir birinci olacaktır. Daha evvelki stadımız yüzde 100 organikti. Bizim için farklı bir ambiyans taşıyan stadımız oldu. Stadımızın kuru bir bina olmasından öte sese, taraftara gereksinimi var. Her şey beşerle hoş, muvaffakiyet beşerle paylaşılınca manalı olur. Bunu da taraftarlarımızdan bekliyoruz, bu dayanağı onlardan istiyoruz, bizden esirgememelerini rica ediyoruz. Başarımız bir ise onlarla iki olur. Bu yıl gayemiz ligi birinci 10’da bitirmek. Futbol oynandığı vakit amaçlar güncellenir. Bizi mukadderat, muvaffakiyet, hırs, planlama nereye taşır onu daima birlikte göreceğiz.”

Ergin: “Hatayspor yeniden fırtınalar estirecek”

Hatayspor Taraftarlar Derneği Lideri Sadullah Ergin, yeni Hatay Stadı’nın üretiminde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ergin, stadın her tarafıyla çok hoş ambiyans oluşturacak, UEFA standartlarında bir stat olduğunu lisana getirdi.

Hatayspor’un yeni konutunda bu dönem tüm amaçlarına ulaşacağını umut ettiğini belirten Ergin, şunları söyledi:

“Hatayspor inanılmaz, beklentilerin çok üstünde bir performans gösterdi. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Kimsenin beklemediği bir formda ligi 6’ncı sırada bitirdi. Az farkla Avrupa kupalarına gidemedi fakat bu sene maksadına ulaşacağını düşünüyorum. Ekipte yüzde 60 oranında iskelet takımımız mevcut. Yeni, genç, muvaffakiyete susamış, gayesi olan, kendini daha üste atacak futbolcu takımını bu sene aldık. Eskilerle yeniler kaynaşarak bunun semeresini inşallah lig maçlarında göreceğiz. Hatayspor’dan çok umutluyum. Hatayspor yeniden fırtınalar estirecek. Türkiye’nin ve Avrupa’nın konuştuğu bir grup olacak.”

Ergin, taraftarlar olarak kadronun her vakit yanında olacaklarını da kelamlarına ekledi.