enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hakan Çalhanoğlu rüzgarı! Fark yaratan istatistik…

Ulusal ekibin deneyimli isimlerinden Hakan Çalhanoğlu son maçlarda gösterdiği performansla play-off bileti alınmasında büyük rol oynadı. Şenol …

Hakan Çalhanoğlu rüzgarı! Fark yaratan istatistik…
17.11.2021 17:07
0
A+
A-

Ulusal ekibin deneyimli isimlerinden Hakan Çalhanoğlu son maçlarda gösterdiği performansla play-off bileti alınmasında büyük rol oynadı. Şenol Güneş sonrası Stefan Kuntz’la birlikte saha içindeki konumu da değişen Çalhanoğlu, ekibin saha içindeki yönlendiricisi olmayı başardı.

Son maçında Karadağ’ı deplasmanda 2-1 yenerek play-off oynama hakkı kazanan A Ulusal Ekibimizde büyük sevinç yaşanırken, Hakan Çalhanoğlu’nun maç sonu açıklamaları ve son maçlardaki performansı dikkat çekti.

Karadağ maçının akabinde yaptığı açıklamada, “Hocamız ‘Maçın en güzelisin, dışarıdan gelen seslere kulak asma, sen bu ekibin en düzgün oyuncularından birisin’ dedi. Ben de ‘Takmıyorum’ dedim. Biz bunlara alıştık. Biz her vakit en uygun formda ekibe katkıda bulunmaya çalışıyoruz. O denli bir diyalog geçti. Hocama teşekkür ediyorum. Beni istediğim konumda oynatıyor. Burada çok rahatım. Inter’de oynadığım konum. 6-8 ortası bir durum. Gençler halledecek artık önde işleri.” sözlerini kullanmıştı.

Başarılı futbolcunun bu kelamları, kendisini daha çok kanatta ve 10 numara konumunda pahalandıran eski teknik yönetici Şenol Güneş’e gönderme olarak yorumlanırken, Hakan’ın istatistikleri de gönderme ihtimalini kuvvetlendirdi.

Şenol Güneş’in misyon yaptığı son iki maç olan Cebelitarık ve Hollanda maçlarında forma talihi bulan ulusal futbolcu, 10 numara ve kanat konumlarında forma giydi.

Ulusalların 3-0 kazandığı Cebelitarık maçında ikinci yarıda oyuna giren başarılı futbolcu, 54 pas yapmış ve yüzde 92.6’lık bir isabet oranı yakalamıştı. Hollanda maçında ise birinci 11’de forma giyen 27 yaşındaki orta saha, 86 dakika alanda kalmış ve yalnızca 38 pas yaparak yüzde 81.6’lık isabet oranı yakalamıştı.

Stefan Kuntz tesiri

Ulusalların Cebelitarık’ı 6-0, Karadağ’ı ise 2-1 mağlup ettiği gayretlere birinci 11’de başlayan Hakan Çalhanoğlu,. Cebelitarık maçında 101 pas yapıp yüzde 90.1 isabet oranı yakalarken, Karadağ maçında ise 111 pas yapıp yüzde 88.3 isabat sağladı. Saha içerisinde rahat ve özgüvenli hali dikkat çeken Hakan Çalhanoğlu’nun artan bu performansı, ulusalların play-off’a kalmasında değerli rol oynadı.