enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Soma Gençlik Merkezi’ni açtı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa kent merkezindeki programların akabinde Soma ilçesindeki gençlik merkezi açılışına …

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Soma Gençlik Merkezi’ni açtı
12.11.2021 19:22
0
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa kent merkezindeki programların akabinde Soma ilçesindeki gençlik merkezi açılışına katıldı. Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, gençler başta olmak üzere tüm Soma halkına 7 gün 24 saat hizmet edecek kapasitede bir merkezin açılışın yapacaklarını söyledi.

Türkiye’deki gençlerinin yalnızca bu ülkenin değil tüm insanlığın umudu olduğunu söz eden Kasapoğlu, “Sadece yarınların değil, bugünlerin de teminatı bizim gençlerimiz. Gençlerimizin hem bugününü hem de yarınını dolu dolu değerlendirmeleri ismine donanımlı bir halde yetişmeleri ismine Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bugüne kadar hiçbir özveriden kaçınmadığımız üzere bundan sonra da gençlerimiz için hiçbir fedakarlıktan geri durmayacağız.” dedi.

Gençleri yetiştirmek, teşvik etmek, desteklemek ve önünü açmak ismine her imkanı seferber edeceklerini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Geleceğin bilim insanlarını, sanatkarlarını, kültür adamlarını, atletlerini, yıldızlarını, analarını, babalarını yetiştirmek için inanıyorum ki bu gençlik merkezimiz gece-gündüz tüm grubuyla hizmet edecek. Ülke genelinde gençlik merkezleri sayımız 400’e yakın oldu. Hamdolsun Soma’daki gençlik merkezimizi tamamladık. Manisa’da gençlik merkezi olmayan ilçemiz kalmayacak. Bununla birlikte gayemiz gençlerimizin her alanda desteklenmesi. İşte burası gençlerimizi bilimden sanata, sanattan kültüre, spora kadar gelişimlerini desteklemek emeliyle her türlü imkanla donanmış bir tesis.”

Kasapoğlu, Soma’da belediyeyle el ele vererek çıtayı yükselteceklerini aktardı. “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” kampanyası kapsamında tüm vatandaşlara yüzme öğreteceklerini bildiren Kasapoğlu, Soma Stadı’nın 7 bin 500 kişi kapasiteyle ilçeye kazandırılacağını kelamlarına ekledi. Konuşmanın akabinde Kasapoğlu, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve protokol üyeleri ile tesisin açılışını gerçekleştirdi. Kasapoğlu ve beraberindekiler daha sonra tesisi gezdi.

Bakan Kasapoğlu, sonrasında ilçedeki birtakım tesislerde incelemelerde bulunup çocuklara kitap ikram etti.

Soma Belediye Lideri Ali Tulup’u makamında ziyaret ederek ilçe hakkında ilgi alan Kasapoğlu, daha sonra ilçeden ayrıldı.

MANİSA (AA)